İzmir’le Karaburun denizden buluşacak

İzmir’den Karaburun’a artık deniz yoluyla da gidilebilecek. Karaburun Belediyesi ile Teknomar arasında imzalanan işbirliğiyle üretilen deniz otobüsü cumartesi teslim edilecek.

İzmir’le Karaburun denizden buluşacak

İzmir’le Karaburun denizden buluşacak

İzmir’den Karaburun’a artık deniz yoluyla da gidilebilecek. Karaburun Belediyesi ile Teknomar arasında imzalanan işbirliğiyle Türk mühendisler tarafından üretilen deniz otobüsü cumartesi teslim edilecek.

Saat 10.00’da Üçkuyular İskelesi’nde tören düzenlenecek.

Saat 11.00’de de ilk sefer gerçekleştirilecek. Törene Karaburun Belediye Başkanı H. Serdar Yasa, Teknomar Başkanı Alphan Manas, Teknomar Genel Müdürü Gürkan Çanga da katılacak.

TEKNOMAR Şirketi’nin ürettiği yüzde yüz Türk yapımı deniz otobüsleri İzmir-Karaburun arasında günde 4 sefer yapacak. Üçkuyular İskelesi’nden kalkacak deniz otobüsleri 1.5 saat sonra Karaburun İskelesi’ne ulaşacak.

KARABURUN Belediye Başkan Vekili Mustafa Ünsal, "Güzel ilçemiz yarım asır sonra denizle buluşacak. Bir yıldır üzerinde çalıştığımız proje hayata geçiyor ve bunun heyecanını yaşıyoruz. Bu bir başlangıç, deniz seferleriyle hem turizm de bir artış sağlanacak hem de kentin karmaşasından kurtulmak isteyenler için güzel bir fırsat yaratılmış olacak" dedi.

Karaburun seferlerinin ardında oluşacak talep doğrultusunda Mordoğan ve Foça’ya ek seferler düzenlenmesinin hedeflendiğini belirten Ünsal, "Denizle buluşulan her noktada Karaburun’un imzası olacak" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AVNİ  ŞEN
AVNİ ŞEN - 12 yıl Önce

karaburun belediye başkanına verdiği hizmetten dolayı teşekkür eder,aynı hizmetin biz mordoğanda oturanlarada verilmesini temenni ediyoruz.Görevinizde üstün başarılar diliyoruz.

Ahmet Tezer
Ahmet Tezer - 12 yıl Önce

Karaburun ulaşım yollarının uzun ve zor etaptan oluşmasından dolayı İzmir'e Yakın bakir sayfiye yerlerimizden biri. Bu güzel ilçeyi insanlarımızın daha yakından tanıması için, Belediyenin çalışmasını takdir ediyor ,Ulaşım'a renk kattıkları içinde teşekkür ediyorum.

onur  kalfa
onur kalfa - 12 yıl Önce

Bu projenin gerçekleşmesi ile Karaburun'un önemi ve tanıtımı daha da artmış oldu. Bence bu proje 2007 yılında Karaburun'a yapılan en önemli hizmetlerden biridir. Bu projenin gerçekleşmesinde öncelikle Karaburun Belediye Başkanı Hamza Serdar YASA 'ya daha sonra emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.İlçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

SAYGILARIMLA

ONUR KALFA

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176