İzmir'de Sahil Güvenlik Tatbikatı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Genel Sekreteri Albay Cem Günaydın , yılda ortalama 400 kişinin ve 50-60 kadar teknenin ekipler tarafından kurtarıldığını söyledi.

İzmir'de Sahil Güvenlik Tatbikatı

Sahil Güvenlik Tatbikatı

Sahil Güvenlik Komutanlığı`nın sahip olduğu imkan ve yetenekler, 25. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İzmir`de düzenlenen tur ile tanıtıldı. Tatbikatta, denize düşen bir kişi helikopter ve botlarla düzenlenen operasyonla denizden kurtarıldı.
 
Sahil Güvenlik Komutanlığı Genel Sekreteri Albay Cem Günaydın , yılda ortalama 400 kişinin ve 50-60 kadar teknenin ekipler tarafından kurtarıldığını söyledi. Albay Günaydın , 2007 yılı içinde yasa dışı avcılık yaptığı tespit edilen teknelere 979 bin YTL `lik para cezasının verildiğini, 410 ton da kaçak akaryakıtın ele geçirildiğini kaydetti. Tatbikat gereği Karaburun açıklarında denize düşen biri kurtarıldı, bu kişinin yasa dışı göçmen taşıyan tekneden düştüğünün anlaşılması üzerine, Sahil Güvenlik botu tarafından tekne kontrol edildi. Teknedekilere, gerekli sağlık kontrollerinin ardından yasal işlem yapıldı.

TGRT Haber

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176