İzmir DTO'dan Vali Toprak'a Ziyaret

İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetimi İzmir Valisi Mustafa Toprak’a nezaket ziyaretinde bulundu.

İzmir DTO'dan Vali Toprak'a Ziyaret

DTO İZMİR ŞUBESİ VALİ MUSTAFA TOPRAK’I ZİYARET ETTİ

İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetimi İzmir Valisi Mustafa Toprak’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette DTO İzmir Şubesi Meclis Başkanı Géza Dologh, Meclis Başkan Yardımcısı Bülent Çakın, Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Yönetim Kurulu Üyeleri Kpt. Mihri Çelik, Kenan Yalavaç ile Şube Müdürü Halil Hatipoğlu hazır bulundular.

DTO İzmir Şubesi Meclis Başkanı Géza Dologh ile Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Vali Toprak’a denizcilik sektörü hakkında bilgi verdiler.

Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, 2008 yılından bu yana kötü günler geçiren denizcilik sektörünün kendini toparlama aşamasında olduğunu belirterek, sektörün eski parlak günlerine geri dönmesinin en büyük beklentileri olduğunu söyledi.

Denizcilik sektörünün global bir sektör olduğu için dünyada yaşanan ekonomik krizlerden büyük oranda etkilendiğini vurgulayan Öztürk, “Deniz ticareti ve denizcilik ekonomisi küresel bir karaktere sahiptir. Belki de bu özelliği bakımından diğer sektörlere oranla dış piyasalarla olan ilişki ağı göz önüne alındığında çok farklı bir tablo çizer. Eğer global piyasalar genel olarak bir istikrar görüntüsü veriyorsa bu olgunun sektörümüze yansımasını bekleyebiliriz. Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi olarak “Denizci Millet, Denizci Ülke” söyleminin çok önemli olduğunu ve bu kriteri yaratmamız gerektiğini her fırsatta dile getiriyoruz ve söylüyoruz.  “Denizci Millet, Denizci Ülke” yaratmak için denizciliği ve deniz ticaretini ön plana çıkarmak gerekiyor” diye konuştu.

İzmir Valisi Mustafa Toprak ise DTO İzmir Şubesi’nin ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek başarı dileklerini iletti.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190