İTÜ Öğrencilerinden Bahçeşehir'e Konferans

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi 4.Sınıf öğrencileri Bahçeşehir Üniversitesi MYO Deniz Ulaştırma Bölümü öğrencilerine konferans verdi.

banner106

İTÜ Öğrencilerinden Bahçeşehir'e Konferans

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi 4.Sınıf öğrencileri Bahçeşehir Üniversitesi MYO Deniz Ulaştırma Bölümü öğrencilerine konferans verdi.

12 Aralık 2009 Cumartesi 13:04
2825 Okunma
İTÜ Öğrencilerinden Bahçeşehir'e Konferans

İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ’NDEN BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ MYO’YA KONFERANS

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi 4.Sınıf öğrencileri Bahçeşehir Üniversitesi MYO Deniz Ulaştırma Bölümü öğrencilerine konferans verdi.

İTÜ Denizcilik Fakültesi 4. Sınıf öğrencileri, Üniversitesi MYO Deniz Ulaştırma Bölümü öğrencilerine denizciliği, deniz hayatını, mesleğin iyi ve kötü yanlarını, çalışma ve iş olanaklarını anlattılar. Nasıl staj bulabileceklerinden, denizde çalışmak için gerekli olan belge ve ehliyet tiplerinden, bir meslek yüksekokulunda olması gereken ders programlarından, karada çalışabilmek için hangi eğitimleri almaları gerektiğinden, brokerlik ve bunun gibi konuların bahsedildiği konferansta Bahçeşehir Üniversitesi MYO Deniz Ulaştırma Bölümü öğrencileri de sorunlarını dile getirdi.

Okul tarafından verilen bazı belgelerin müsteşarlık tarafından onaylanmadığını, gemiye çıkmak için gerekli birtakım belgelerin eksik olmasından dolayı mağdur olduklarını anlatan öğrencilere neler yapabilecekleri konusunda bilgiler verildi.

Bahçeşehir Üniversitesi MYO Deniz Ulaştırma Bölümü öğrencileri gerek denizcilik mesleği, gerekse sorunlarını çözebilmeleri konusunda aldıkları bilgilerden ve böyle bir programın yapılmasından ötürü son derece memnun kaldılar.

Her iki taraf da oluşan sıcak bağların devam etmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Prof.Dr. Aydın ŞALCI 2009-12-12 14:38:21

İ.T.Ü. Denizcilik Fakültesi öğrencilerini bu etkinlikleri nedeniyle kutluyorum, bu programın benzerini tüm devlet meslek yüksek okullarında (denizcilik ile ilgili) yapmalarını önemle tavsiye ederim. Böylece bu mesleğin lokomotif gücü olduklarını daha iyi gösterebilirler.

Yakın zamanda doktoralarını bitirip Fakülteye dönecek olan öğretim elemanları ile de Fakülte öğretim üyesi sayısı ve kalitesi açısından Türkiye'deki liderliğini pekiştirecek.

Yalnız, maalesef Bahçeşehir denizcilik öğrencilerinin kılık kıyafetleri bu mesleğin disiplinine uymuyor. Böyle denizcilik öğrencisi olamaz. Yöneticileri biran önce gereğini yapmalıdırlar.

Saygılarımla.

Avatar
Emrah Kılıçtürk 2009-12-12 15:46:13

Yazınızın ilk kısmına katılıyorum.

Ama son sözlerinizde kıyafete yer vermişsiniz.

İngiltere de eğitim veren köklü ve kaliteli kuruşlarda bu tür uygulamalara her daim rastlamanız mümkün değil bunu siz de bilirsiniz ki oradan mezun olan öğrenciler de bu sektörün önde gelen firmalarında yahut diğer alanlarında dünya sektörünü yön verici şekillerde hizmet etmektedirler.

Önemli olan zihniyettir.

Saygılarımla

Avatar
Prof.Dr. Aydın ŞALCI 2009-12-13 01:27:48

İstisnalar kaideyi bozmaz. Dünya denizcilik üniversiteleri birliğine (IAMU) üye tüm kurumları tarayınız, acaba hangisinde böyle bir durum var ? Denizcilik önce disiplin gerektirir. Üniforma disiplinin bir parçasıdır, denizciye bir ayrıcalık getirir ve son derece şıktır, bir güzelliktir ve denizciliğin geleneğidir, inkar edilemez. Üniformasızlık ise bir korsan geleneğidir.

Saygılarımla.

Avatar
Emrah Kılıçtürk 2009-12-13 11:18:28

O zaman Sayın Şalcı dünya sektörünü bu korsanlar yönetmeye devam etmekte ve sizler de kural kanun çıkarmak yerine çıkarılan kanunlara uymak zorunda kalacaksınız.

Saygılarımla

Avatar
Mehmet İNCE 2009-12-13 12:44:43

Bu site istanbul teknik üniversitesine mi ait ? Bir diğeri benim anlamadım deniz i bu güzide okulumuzmu keşfetmiş,bilim adamları mı yetişti bu okuldan ? diğer üni lerden neden bahsedilmiyor,bu ülkenin bütün okulları bu işi düzgün yapıyor bunlardan bahsedin biraz.

Avatar
aydın gezmiş 2009-12-13 16:24:25

İyi günler,

Değerli Denizcilik Fakültesi öğrencilerinin yapmış oldukları bu faydalı işlerden dolayı kutluyorum…Ancak her İTÜ hakkında çıkan habere tepki gösterip öfkesini kusan bazı okurları da burada sağ duyuya davet ediyorum…Okuduğum yorumlarda ‘bilim adamları mı yetişmiş bu okuldan’ gibi cahilce bilgisizce ve zannediyorum ki haberi dahi okumadan yorum yazmış birileri mevcut…Lütfen yorum yapmadan önce biraz araştırın bilgi sahibi olun ve bu şekilde yorumlarla komik duruma düşmeyin…Okul tarihini okumanızı tavsiye ederim…

Avatar
Selami SAFA 2009-12-13 19:15:58

Öncelikle böyle güzel bir buluşmanın ardından alt tarafta bulunan tartışmalar hiç de iç açıcı olmamış. Bu birliktelik takdir edilecekken kalkıp da bir yoğun eleştiriye maruz bırakılmış, konu başka yerlere saptırılmış. Elbette ki denizi bu okul bulmadı fakat Kaliteli Denizcilerin Yetişmesi için başka bir okula kimine göre 125 kimine göre ise 100 yıllık tarihi olan bir okul tarafından, bilhassa yeni oluşum içerisindeki bir yere gidilip insanların aydınlatılması büyük ölçüde düşünülmesi gereken ve takdire şayan bir davranıştır. Bu organizasyon da İTÜ Denizcilik Fakültesi'nin veyahut eski adiyle Yüksek Denizcilik Okulu'nun sadece kendini düşünen, kapalı bir kutu olmadığını göstermektedir.

Bu çocuklar hem okulları için hem de denizcilik için ellerinden geleni yapıyorlar. Sayın Mehmet İnce bu siteyi eğer takip ediyor iseniz diğer okulların da haberlerine büyük ölçüde yer verilmektedir. Dokuz Eylül olsun veyahut da başka bir denizcilik okulu..

İşin özü, herkes işini yapsın bir zamanlar okulun yanında olması gerekirken okul içinde okulu karşısına alan insanlar da..Hepinize hayırlı günler dilerim..

Avatar
ahmet semiz 2009-12-13 22:16:47

Zarfa değil ,mazrufa bakın .(kılık kiyafete değil bilgiye bakın)

İTÜ lü mütekaid mühendiz

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176