İTÜ DF'den Uluslararası Başarı

(İTÜ DF) mezunlarının ve öğrencilerinin bulunduğu STS Bodrum teknesi yarışın en prestijli ödüllerinden biri olan ''Communication Prize'' ödülünü kazandı.

İTÜ DF'den Uluslararası Başarı
HABERİN GALERİSİ
ITU DF ULUSLAARASI YELKEN

ITU DF ULUSLAARASI YELKEN

İTÜ Denizcilik Fakültesinden Uluslararası Başarı

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi (İTÜ DF) mezunlarının ve öğrencilerinin bulunduğu 24 kişilik mürettebata sahip STS Bodrum teknesi “LycaMobile Mediterrenean RegettaTallShip 2013” yarışlarında iki dalda birincilik elde etti.

 Uluslararası Yelken Eğitimi Birliği’nin (STI) Batı Akdenizde Barselona, Toulan ve La Spezia arasında düzenlediği, yaklaşık 40 ülkeden 60’tan fazla teknenin katıldığı yarışlarda, STS Bodrum teknesi görkemli yelkenlileri geride bırakarak birinci oldu. Denizcilik Fakültesi Yelken Kulübü üyeleri Yiğitcan Saka, Muhammed Güler ve İbrahim Coşkun birinciliklerine ek olarak, yarışa katılan yaklaşık 60 yelkenli gemi arasında uluslararası haberleşme kurallarına en uygun haberleşmeyi sağladıkları için yarışmanın en prestijli ödüllerinden biri olan ''Communication Prize'' ödülünü kazandı. İTÜ’lü öğrenciler bu büyük başarının tek sahibi olmadıklarını ve İTÜ’de aldıkları eğitimin başarılarında büyük payı olduğunu vurgulayarak ülkemizi ve İTÜ’yü uluslararası arenada temsil etmekten onur duyduklarını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Yüksek
Mustafa Yüksek - 5 yıl Önce

abilerimin bu başarısından gurur duyuyorum

Kubilay(90)
Kubilay(90) - 5 yıl Önce

Tebrikler barbarosun sevgili torunları,yolunuz açık olsun

T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 5 yıl Önce

İTÜ DF öğrencilerinin Bodrum yelkenlisi ile uluslararası yelken yarışlarında elde ettikleri başarıdan dolayı kutlarım. Yelken kullanmak öğrencilerinin denizle özdeşmelerinde büyük katkısı olur. YDO'da 1944-1948 yıllarında sekiz çift ve dört çift yelkenlilerde ve Yıldız kotrası ile Boğaz ve Marmara denizinde yapmış olduğumuz yelken uygulamaları bizleri denizle tanıştırmış ve onu sevmemize neden olmuştur. 1950'li yıllarda rahmetli Haşim Mardin'in aldığı RÜYAM kotrası ile bir YDO mezunu olan Kaptan Kaya Demirsoy Atlantiği geçtikten sonra Avrupa'dan Akdeniz'e yapılan yelken yarışına da katılmıştır. Yelkneli tekneler denizcilerin yetiştirilmesinde çok yararlı olduğundan bizm sivil denizcilik okullarının da yelkenli tekneleri olmalıdır. Allah selamet ersin. www.refikakdogan.com

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190