İtalya'da patlayıcı yüklü Türk TIR'ı

Gemide yapılan aramada, sıradan eşya süsü verilmiş ve farklı etiketler taşıyan kolilerde kısa namlulu silah mermileri ve fişek kapsülleri çıktı.

İtalya'da patlayıcı yüklü Türk TIR'ı

İtalya'da patlayıcı yüklü Türk tırı
 
TIR karnesinde "muhtelif eşya"  biçiminde bir beyanatın yer aldığı aracın içinde 28 ton patlayıcı taşınmakta olduğu saptanınca, Türk uyruklu şoför de gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Ancona Limanı `ndan Yunanistan `ın Patras Limanı `na geçiş yapmak için ``Europa Palace`` adlı gemiye giriş sırasında durdurulan TIR`ın son varış merkezinin Türkiye olduğu belirlendi. İtalyan sahil güvenlik birimlerinin gemide yaptığı aramada, sıradan eşya süsü verilmiş ve farklı etiketler taşıyan kolilerde kısa namlulu silah mermileri ve fişek kapsülleri çıktı.

İlk sorgusu liman gümrüğünde tamamlanan şoför hakkında, kara ve deniz taşımacılığı kurallarını ihlal gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu. Yetkililer, TIR`da bulunan patlayıcıların savaş silahı kategorisine sokulacak nitelikte olmadığını, olayda şu an itibarıyla terörle ilişkilendirmeyi gerektirecek bir bulguya rastlanmadığını da kaydettiler. (AA)

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176