İstinye Tersanesi Pilav Günü Yapıldı

Deniz Der’in tertiplediği ve İstinye Tersanesi çalışanların bir araya geldiği pilav günü 27 EKİM 2013 Pazar günü İstinye Tersanesi’nin bulunduğu alanda yapıldı.

İstinye Tersanesi Pilav Günü Yapıldı

İSTİNYE TERSANESİ PİLAV GÜNÜ YAPILDI.

Deniz Der’in tertiplediği ve İstinye Tersanesi çalışanların bir araya geldiği pilav günü 27 EKİM 2013 Pazar günü İstinye Tersanesi’nin bulunduğu alanda yapıldı. Pilav gününe eski çalışanlar büyük ilgi gösterdi işçisi, memuru, mühendisi tüm çalışanlar yıllar sonra birbirini görmenin heyecanını yaşadılar bu arada geçmişte yakın arkadaş olup yıllarca görüşme imkânı olmayanlar bir birlerini tanımada zorluklar çektiler birbirlerini tanıyınca da hoş dakikalar yaşandı. Duygu dolu anların yaşandığı pilav gününe Denizcilik Bankası’nın Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür Yardımcısı ve Deniz Der Başkanı Ali CAN, Denizcilik Bankası’nın, Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Kaya ÇİLLİ, Eski Tersane Müdürlerinden ve Baş mühendislerinden Lütfü Hızlan, Emrettin Atik, Aykut ALTAY, Şükrü YÜCEKAYA’nın yanı sıra diğer tersanelerde çalışan Mühendislerden Ferhat ÖZER bu pilav gününe katılarak eski çalışma arkadaşları ile hasret giderdiler..

Deniz Der’in tertiplediği her aktiviteye katılıp Deniz Der’e büyük bir güç veren Şehuirhatları İşletmesi Genel Müdürü Süleyman GENÇ ile Gemi İnşa Mühendisleri Odası eski Başkanlarından Tansel TİMUR Pilav gününe katılan misafirlerdendi. Bu arada Cumhuriyet Halk Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi Sarıyer İlçe Başkanları bu Pilav gününde İstinye Tersanesinde çalışan emekçilerin yanında oldular.

Toplantı İstinye Tersanesi çalışanlarından Dok Gemi İş Sendikası eski Yöneticilerinden ve Deniz Der’in Başkan Yardımcısı Mehmet ÇOŞTUR’un konuşması ile Başladı Mehmet Çoştur Başta Cumhuriyetimizin Kurucucu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, yakın Silah Arkadaşları, Tüm Tersanelerde ve Denizcilik Bankası T.A.O şemsiyesi altında bulunan tüm işletmelerde çalışıp bu gün aramızda olmayanlar için 1 dakikalık saygı duruşuna davet etti. Mehmet Çoştur Deniz Der’in faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve herkesi Deniz Der’in çatısı altında toplanmaya davet etti. Çoştur kürsüye Deniz Der’in Başkanı Alie CAN’ ı davet etti Başkan Ali Can Deniz Der’in faaliyetlerinden bahsettikten sonra bu tür faaliyetlerin artarak devam edeceğini bunun içinde herkesin bu derneğe güç vermesini talep etti bu konuşmalardan sonra yemek servisi başladı. Yenilen yemekten sonra katılanlar kendi aralarında uzun uzun konuşarak hasret giderdiler ve bir sonraki toplantıda buluşmak üzere ayrıldılar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
T.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 5 yıl Önce

İstinye Tersanesini pilav günü ile anarken meslek hayatlarında önemli yer alan bu tersaneyi anmak için yaşayan kaptan ve başmühendisler de çağpırılsaydı yalnız çalışanlar değil, İstinye tersanesinde hayat bulan gemiler de anılmış olurdu. Hiç kuşku yok ki
İstinye tersanesi ve çalışanları ticaret gemilerinin hayatında her zaman çok önemli ve mümtaz bir yer almıştır. İstinye tersanesi ve tarihi havuzun kitabı yazılmalıdır ki yenilen pilavlar daha lezzetli olsun. İstinye Tersanesi bir insan gibiydi, onun bir kişiliği vardı. Gemimiz oraya gönderildiği zaman sevinirdik,işlerimiz istediğimiz şekilde yapılacağından emindik. Kitabı yazılınca unutulmaz. Allah selamet versin. www.ref,kakdogan.com

HAKKI TOROS
HAKKI TOROS - 5 yıl Önce

Makine 1 Tersane stajını İstinye Tersanesinde yapan bir denizci olarak vefanın prim yapmadıgı bu günlerde hatırlamak adına cok güzel.
Duygulandım.
Tertipleyenleri kutlarım.Seneye bende katılmak istiyorum
H.Toros (YDO Mk.1970)

Tevhit Ahmet ÖRSCÜ
Tevhit Ahmet ÖRSCÜ - 5 yıl Önce

Denizcilik Bankası adıyla 30 yıl önce başlayan ve parçalara ayrılarak eriyen bir büyük kurumun bu gün son kalıntıları kalmış, ayrıca çalışanlarının büyük çoğunluğu Rahmetli olmuş son kalan bir avuç insanın bu dayanışması her türlü takdire layiktir tebrikler. Bu bir avuç insanın birde pasosu vardı o da ellerinden alındı. Büyüklerimize hatırlatırız bu kart inanın şehir hatlarının yerine ikame edilmiş ido ya hiç bir yük getirmez ancak bu insanlara müthiş bir manevi destek olur. İlaveten bildiğim kadarıyla sayın Başbakanımızın Rahmetli babasınında bu kartı vardı. Saygılarımla.

HAKAN TAMER
HAKAN TAMER - 5 yıl Önce

Herşeyden önce bu mükemmellikte bir organizasyonun düşünülmesi, hazırlanması, gerçekleşmesi çok büyük bir onur. Bu coşkunun güzel duyguları anlatmakla bitmez, mutlaka eksiklikleri de olmuştur ama bundan sonraki birlikteliklerde aşılır şüphesiz. Bence önemli olan,yıllarca duyduğumuz öksüzlüğümüzün, bu muhteşem birlikteliğimizle beraber bundan sonra çığ gibi büyümesi ve daha da güzel vesilelerle devam etmesidir. Kısaca bu erk in sağlanabilmesi için uğraşan DENİZ DER in, hepimizin katkıları ile örnek bir sivil toplum örgütü haline gelmesidir. İstinye Tersanesinde çalışmış olmanın gururunu taşıyan bir fert olarak bu güzide camianın halen daha bir parçası olduğumu hissettiren, bu güzel pilav günü birlikteliğimizi gerçekleştiren ve değerli emeklerini esirgemeyen tüm DENİZ DER yöneticilerimizi gönülden kutluyor ve saygılarımı sunuyorum. Ben Tersaneciyim, ben İstinye Tersanesi çalışanıyım, ben DENİZ DER üyesiyim demek ne kadar güzel bir duygu. Anlatılmaz. Ancak yaşanır. Yaşattığınız için de sayın yöneticilerimize minnettarım.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190