İstiklal Müzesi Olacaktı, Battı!

'İstiklal Müzesi' yapılması planlanan ve içinde personeli olmayan eski adı ile TCSG-126 botu, ‎Samsun‎'‎dan Inebolu‎'‎ya çekilmesi esnasında battı.

İstiklal Müzesi Olacaktı, Battı!

Kastamonu'nun İnebolu ilçesi Belediye Başkanı Engin Uzuner’in girişimleri sonucu İnebolu Belediyesi'ne hibesi sağlanan “Münfesih TCSG-126 Gemisi” Sahil Karadeniz Bölge Komutanlığı ile yapılan protokol gereğince İnebolu Belediyesi'ne teslim edilmişti.

İnebolu Belediyesi, TCSG-126 gemisinin Karadeniz bölgesinde ilk defa yapılmak üzere ‘İstiklal Müzesi’ne çevirme girişimleri üzerine yapılan görüşmeler sonucunda Sahil Karadeniz Bölge Komutanlığı, TCSG-126 gemisini belediyeye hibe ederek müzeye çevrilmesine onay vermişti.

İnebolu Liman Başkanlığı‎'‎ndan alinan bilgiye göre‎ ise; ‎25‎.‎05‎.‎2012 ‎günü saat ‎13‎:‎28‎'‎de 'İstiklal Müzesi' yapılması planlanan ve içinde personeli olmayan eski adı ile TCSG-126 botu, ‎Samsun‎'‎dan Inebolu‎'‎ya çekilmesi esnasında Evrenye (Gemiciler) Köyü'nün yarım mil açığında battı. Olay sırasında herhangi bir can kaybı, yaralanma ve çevre kirliliği oluşmadı.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176