İstanbul B Gemisi Mürettebatı Mağdur

İspanya'nın Tarragona Limanında yakıt kirliliğine sebep olduğu gerekçesiyle 600.000 Euro ceza kesilen Türk Bayraklı geminin mürettebatı zor durumda.

İstanbul B Gemisi Mürettebatı Mağdur

İspanya'nın Tarragona Limanında yakıt kirliliğine sebep olduğu gerekçesiyle 600.000 Euro ceza kesilen Türk Bayraklı 4018 GRT luk 1983 yılı yapımı kuru yük gemisi İstanbul-B gemisinin mürettebatı mağdur durumda.

Mürettebat tarafından DenizHaber'e gönderilen mesajda gemide içme suyu kalmadığı, tank suyu içtikleri, kendilerine İspanyol Kızılhaçı'nın yardım ettiği ifade edildi.

Gemi, Equasis kayıtlarına göre Beyoğlu merkezli bir şirkete ait görünüyor.

İşte mürettebatın DenizHaber'e gönderdikleri ve kamuoyu ile paylaşılmasını istedikleri mesaj. Virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz:

"Ekteki tarattigimiz gazete sayfasindada belirtildigi uzere İstanbul B gemisiyle 26.06.12 tarihinde Tarragona/İspanya limanina yuk almak icin geldik.Ayni gun aksam saatlerinde limanda bagli oldugumuz rihtim boyunca yakit kirliligi olustu.Daha sonra gerekli prosedurler uygulandi limana haber verildi ve neticede bizim geminin tanklarindan alinan numunelerle denizdeki yakittan alinan numuneler tutmus. Bu nedenle armatore 600.000 euro ceza kesilmis.biz burada 1 aydan beri bekliyoruz artik kumanyamiz kalmadi ve suan ispanya kizilhaci bize yardim ediyor.Şirket personele ne para oduyor nede buradan evlerimize gitmemizle ilgili bir bilgi vermiyor yani sozun kisasi burada kaderimize terk edildik.Bizim icin sirket tarafindan hicbir calisma yapilmiyor ve telefonlarimizada cevap verilmiyor su anda cok zor durumdayiz gemide icme suyu yok tank suyu iciyoruz ve oda bitmisti liman baskaninin yardimiyla bize su verdiler sonra ne olur bilemiyoruz. Psikolojimiz ve saglimiz risk altinda burdan bir an once kurtarilmayi bekliyoruz."

YORUM EKLE
YORUMLAR
deniz
deniz - 7 yıl Önce

yakıtı denize personel kaçırdıysa armatör hiç bir işlem yapmaz zaten 600 euroyuda vermez gemiyi de orada bırakır.

Sercan Lüleci
Sercan Lüleci - 7 yıl Önce

Bu insanlar ailelerini geçindirebilmek için neler çekiyorlar. Açlıkla susuzlukla sefalet içinde yaşıyorlar. İftarlarını 1er dilim ekmek 1er patates biraz zeytin peynirle yapıyorlar. Sahur yapamıyorlar gün de 1 öğün yemek yiyebiliyorlar. Canım babacım bizim için çektiğin çileleri bir biz bir de allah biliyor. Allah yardımcınız olsun.

coşkun mehmet öztürk
coşkun mehmet öztürk - 7 yıl Önce

artık yetmedimi şu denizcilerin çektigi çile bir devlet eli yokmu

şu personeli türkiyeye getirecek,armatör eyer gemisini arıyıp sormayıp kurtarmıyorsa yazık .personel forsamı ekmek parası için çalısan gemiyi kendi gemisi gibi bakıp koruyan fedakar tür denizcileri allah yardımcınız olsun.nerde büyük elçilik erde bakanlık nerde insanlık son model arabalara binen lüx evlerde yaşayan insan müsfetteleri var bu ülkede armatör adında çogu dürüst personelinin parasını sigortasını emegini çalmayan aratörleri lekeliyor. yazıklar olsun..

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176