İsmet Yılmaz'ın Veda Mesajı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı'na atanan İsmet Yılmaz; Denizcilik Müsteşarlığındaki çalışma arkadaşlarına bir veda mesajı yayınladı.

İsmet Yılmaz'ın Veda Mesajı

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

"Denizci ülke denizci millet" olma ülküsü ve heyecanı ile yaklaşık beş yıl önce birlikte başladığımız uzun sefer, gönülden devam etmekle birlikte fiilen şahsım için bugün itibariyle sona ermektedir.

Bu süre zarfında denizcilik idealimizi gerçekleştirme yolunda geceli gündüzlü, yılmadan yorulmadan 'takım ruhu' içerisinde yaptığımız çalışmaların karşılığı, öyle inanıyorum ki, zamanla görülecek ve değerlendirilecektir. Zaman, en büyük hakemdir.

Herkesin bildiği gibi, geçen bu beş yıllık dönemde, denizcilik sektöründe önemli işler başarıldı, kayda değer gelişmeler yaşandı. Bunun, pekçok faktörün etkisiyle ortaya çıkmış bir başarı olduğu yadsınamaz. Çünkü, böylesi organizasyonlarda başarılı sonuçlar alınabilmesi, başarı için gerekli şartların hem kurum içi hem de kurum dışında hazır olmasına ve kurum yönetiminin bu imkanları değerlendirecek, fırsatları kaçırmayacak bir yeterlilik sergilemesine bağlıdır.

Son beş yılda böylesi bir şansı yaşadığımız için mutluyuz. Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın denizci olması da yine önümüzü açan büyük bir şanstı. Onun desteği olmasaydı, öyle sanıyorum ki, yapılanların belki onda birinin bile hayata geçirilmesi mümkün olmayacaktı. Sayın Bakanımız'ın bizden yapılmasını talep ettiği, fakat bugün itibariyle gerçekleştiremediğimiz, önümüzdeki döneme ertelediğimiz konular bulunduğunu da bu arada belirtmek istiyorum.

Bu beş yıl içinde ortaya çıkan başarı tablosunda, Sayın Bakanımız'dan sonra en büyük payın, Denizcilik Müsteşarlığı’ndaki çalışma arkadaşlarıma ve İdare'den desteğini esirgemeyen denizcilik sektörümüze ait olduğunu da ayrıca ifade etmem gerekiyor. Arkadaşlarımızın heyecan, dinamizm ve gayretleri olmasaydı, projeleri fiiliyata aktarmak kolay olmazdı. Tekrar söylemek gerekirse, bu geçen beş yıllık dönemdeki başarı, sektörel ve kurumsal bir nitelik taşımaktadır ve bu bütün bir denizcilik sektörünün, Türkiye’nin başarısıdır.

Aranızdan ayrılırken, bu dönemde denizciliğimizin ufkunun genişlemiş, hedeflerinin büyümüş, önünün açılmış olduğunu görmenin bahtiyarlığını yaşadığımı ifade etmek istiyorum.

Her şeyden önce, hizmetlerde etkinliği sağlamak için pekçok mevzuat çalışması yapılmış olması, Denizcilik Müsteşarlığı'mızı geleceğin dünyasına hazır hale getirmiştir. Tabiî ki, asıl önemli olanın 'sürdürülebilirlik' olduğunun, hızla değişen ve gelişen bir dünyada devamlı ve sürekli bir başarı için dinamik ve kendini yenileyen bir organizasyon yapısına sahip olmak gerektiğinin de farkındayız. Bu çerçevede, geleceğin kadrolarını oluşturma, eski yapıları yeniden düzenleme ve denizcilik sektörüne hizmet verecek kamu görevlilerinin niteliğini yükseltme amacıyla çok önemli çalışmalar yapılmış olduğunu burada altını çizerek vurgulamak istiyorum.

Ayrıca, son beş yıl içinde yapılan yenilik, modernizasyon ve düzenlemelerin bazı faydalarının uzun vadede ortaya çıkacağını belirtmeyi de gerekli görüyorum.

Bütün bu duygu ve düşüncelerle, bundan sonrası için fert fert her birinize ailelerinizle birlikte sağlık ve huzur dolu bir hayat temenni ediyor, denizcilik sektörüne olan katkılarınızın ve başarılarınızın artarak devamını diliyorum.

İsmet YILMAZ
Denizcilik Müsteşarı

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176