İsmet Yılmaz Yeni Görevine Başladı

Denizcilik Eski Müsteşarı İsmet Yılmaz, Bugün Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Gelerek Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı görevine başladı.

İsmet Yılmaz Yeni Görevine Başladı

Denizcilik Eski Müsteşarı İsmet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarlığı görevine başladı.

İsmet Yılmaz'ı, bakanlığın Opera binasına gelişinde, Müsteşar Yardımcısı Mustafa Büyük karşıladı. Ardından Yılmaz ve Büyük, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın makamına geçtiler.

Yılmaz'ı makamında karşılayan Günay, burada yaptığı açıklamada, "Denizcilik Müsteşarı olarak görev yapan değerli bir arkadaşımız, bugünden itibaren inşallah bakanlığımızın müsteşarı olarak görevini sürdürecek" dedi.

Seçim döneminde tarafsız Ulaştırma Bakanı olarak görev yapan Yılmaz'ın, kamunun her noktasında bulunduğunu anımsatan Günay, Yılmaz'ın "ilginç öğrenim serüveni olduğunu" da kaydetti. Günay, Yılmaz'ın, denizcilik ve hukuk alanında lisans ve yüksek lisansa sahip olduğunu bildirdi.

Yılmaz'ın daha önce denizcilik sektöründe çalışmış olmasının, turizmin yeni gelişme alanlarından olan kruvaziyer turizminde altyapı oluşturulması ve bu alanda imkanların çoğaltılmasına önemli katkı sağlayacağını ifade eden Günay, şöyle devam etti:

"Daha önce çalıştığı alanda da bu alanda da bütün bu birikim sayesinde çok değerli hizmet dönemini birlikte yaşayacağımızı umut ediyorum. Başarılar, üstün hizmetler diliyorum. Her göreve yeni başlayanın yeni bir heyecanı olur. Bu yeni heyecanla Türkiye kültür ve turizm dünyasının beklediklerini gerçekleştirmeye hep birlikte çalışacağız."

Günay, eski Müsteşar Mustafa İsen'in Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği'ne atanmasından sonra vekilliğini yürüten Mustafa Büyük'e de teşekkür ederek, görev titizliğine minnettar olduğunu ve yakın çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmet Yılmaz da Türk kültürüne ve turizmine hizmet etmek için elinden gelen gayreti göstereceğini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Gayret, çalışması bizden, değerlendirmesi Sayın Bakanımıza ait olacak. Kendilerine bu görev için çok çok teşekkür etmek istiyorum. Kendisini mahcup etmeyeceğimizi burada huzurlarında taahhüt olarak bildirmek istiyorum.

Hem Türk turizmini hem Türk kültürünü inşallah bugünkü aldığımız noktadan çok daha iyi noktada bizden sonraki geleceklere, bayrak yarışını alacaklara devredeceğimizi umuyorum. Allah utandırmasın" dedi.

Kaynak:dünya gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih goksu
fatih goksu - 11 yıl Önce

sevgili ismet abi,

hayırlı olsun başarılarının devamını temenni ediyoruz ama kendi namımıza da üzüldük;çünkü başarılı bir abimizi elimizden ,mesleğimizden kaçırdık.sizin zamanınızda sektörümüz büyük atılımlar yaptı ve müteşarlık altın çağını yaşadı inşallah bundan sonra gelecek olan meslektaşımız da aynı çizgiyi sürdürecektir.

Allah selamet versin.

fatih göksu

ulaş işl 83

murat birecik
murat birecik - 11 yıl Önce

2. tayyip erdoğan hükümetinin özellikle turizm için yapacağı

çok ciddi uygulamaların, çok ciddi bir sinyalidir!denizci/gemici/tersaneci arkadaş ve kardeşlerimizin büyük çoğunluğu bilmez; şu anda turizm kan ağlıyor! ve en yaman çelişki ise, ülkemize gelen turist sayısı her ay rekorunu egale ediyor...saygılarımla

murat birecik

hüsamettin canbilen
hüsamettin canbilen - 11 yıl Önce

Değerli okurlar,

Sayın müsteşarımızın Denizcilikten ayrılmasını hepiniz gibi bizde yakından tanıyan arkadaşları olarak büyük bir infial ve hayretle karşıladık.Ancak gözüken o ki iyi yetişmiş ve hakkaniyet ölçülerine son derece bağlı bir insan hani gemilerde master key dedikleri(master anahtarı) her kapıyı açan anahtar misali herkez sahiplenmek istemektedir.Araya hatırlı dostlar girince mecburen görevi kabul etmek zorunda kalıyorsunuz.Sonunda halka hizmet hakka hizmet sözüne inanan bir insanda bunu yapacaktır.Allah yolunu açık etsin başarılarını daim etsin.Genç yetişen nesillere örnek olmasını dilerim.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190