İsmet Yılmaz Telekom Bşk. Vekili

Türk Telekom'un Oger Telekom'a işletme hakkının devri ile ilgili sözleşme imzalandı. Türk Telekom'un Başkan Vekilliğine, Denizcilik Müşteşarı İsmet Yılmaz getirildi.

İsmet Yılmaz Telekom Bşk. Vekili
TÜRK TELEKOM ARTIK ÖZEL
Cumhuriyet tarihinin en büyük özelleştirmesi olan Türk Telekom'un yüzde 55'lik bölümünün 6 milyar 550 milyon dolara Oger Telecom'a satılmasına yönelik hisse devir sözleşmesi imzalandı. Sözleşmesinin imzalanmasının ardından gerçekleştirilen 3. Olağanüstü Genel Kurul'da, Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Paul Doanny, Yönetim Kurulu Başkanvekilliği'ne İsmet Yılmaz seçildi. Mehmet Ekinalan ise yeniden Genel Müdürlüğe getirildi.

Türk Telekom'un yüzde 55 oranındaki hissesinin değerine ilişkin hissedarlar sözleşmesinin imzalanmasının ardından gerçekleştirilen 3. Olağanüstü Genel Kurul'da, Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Paul Doanny, Yönetim Kurulu Başkanvekilliği'ne İsmet Yılmaz seçildi. Mehmet Ekinalan ise yeniden Genel Müdürlüğe getirildi.

Türk TELEKOM'dan yapılan açıklamaya göre, Yönetim Kurulu'na seçilen üyeler de şöyle:

"Mohammat Hariri,
Ayman Al Hariri, Paul Doanny, Rıza Metin Ercan, Ghassan Tahir, Basil Yared, Emin Başer (eski RTÜK üyesi) İsmet Yılmaz (Denizcilik Müsteşarı) Doç. Dr. Hüseyin Altaş (Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi, TELEKOM eski yönetim kurulu üyesi) Talat Aydın (altın hisseyi temsilen) (Kara Ulaştırma Genel Müdürü).

Bu arada 3 kişilik Denetim Kurulu da belli oldu. Denetim Kurulu'na Recai Berber (ERDEMİR T.A.Ş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı), Emin Zararsız (Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı) İbrahim Şahin (Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı) getirildi.
DenizHaber.Com-Özel
YORUM EKLE
YORUMLAR
kpt.alev tunç
kpt.alev tunç - 13 yıl Önce

Sn.İsmet YILMAZ'ın Denizcilik Müsteşarlığındaki başarılı çalışmalarının aynen devam edeceğine şüphemiz yoktur ve sanırım özelleşme sonrası devlet/özel sektör üstelik yabancı bir kuruluşla yapılacak bu çalışma süreci ilerdeki çalışmalar ve sonrasında ülkemizin yurt dışı yatırımları içinde çok önemli bir tecrübe oluşturacaktır.Sayın müsteşerımızın

yeni görevinde de başarılar dilerim.kpt.alev tunç

Vedat ATASOY
Vedat ATASOY - 13 yıl Önce

Hayırlısı olsun başarılar dilerim.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190