Işın Demirkent toprağa verildi

Dünya Şirketler Grubu'nun kurucusu merhum Nezih Demirkent'in eşi ve İ.Ü Edebiyat Fakültesi emekli öğretim üyesi Işın Demirkent'in cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi.

Işın Demirkent toprağa verildi

Dünya Şirketler Grubu'nun kurucusu merhum Nezih Demirkent'in eşi ve İstanbul Üniversitesi (İÜ) Edebiyat Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Işın Demirkent'in cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi.

Prof. Dr. Demirkent için Sultanahmet Camii'nde öğle vakti düzenlenen törende, Dünya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve kızı Didem Demirkent taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine, eski Milli Eğitim Bakanı Nevzat Ayaz, İstanbul Valisi Muammer Güler, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Orhan Erinç, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Arolat, yazar Yaşar Kemal, Topkapı Sarayı Müdürü Prof. Dr. İlber Ortaylı, Oktay Ekşi ve Nail Güreli'nin de aralarında bulunduğu gazeteciler, yakınları ve sevenleri katıldı. Işın Demirkent'in cenazesi, burada kılınan namazın ardından götürüldüğü Aşiyan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190