IMEAK DTO'da bayrak değişimi gerçekleşti

Rekor katılım oranı ile gerçekleşen DTO seçimlerinin kazananı Tamer Kıran liderliğindeki Hepimizin Odası Hareketi oldu.8 Nisan'da gerçekleşen İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerinde başkan seçilen Tamer Kıran dün Beyoğlu 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına giderek Seçim Müdürü Necati Avşar’dan mazbatasını aldı.

IMEAK DTO'da bayrak değişimi gerçekleşti

IMEAK DTO'da bayrak değişimi gerçekleşti; İşte yeni A takımı

Rekor katılım oranı ile gerçekleşen DTO Seçimlerinin kazananı Tamer Kıran Liderliğindeki 'Hepimizin Odası Hareketi' oldu.  

Türkiye denizciliğinin çatı kuruluşu olan IMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerini Kıran Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tamer Kıran kazandı. 8 Nisan'da gerçekleşen seçimlerde, denizciliğin farklı kollarını temsil eden 48 meslek komitesi içerisinde mavi liste ile yarışan Tamer Kıran 32, beyaz liste ile yarışan Metin Kalkavan ise 16 meslek komitesini kazandı. Bu sonuçlar ile mavi listeden 82, beyaz listeden ise 37 üye İMEAK DTO Meclisi'ne seçildi.

REKOR KATILIM

Seçimlerin dikkat çeken bir diğer yönü ise yüksek katılım oranı oldu. Seçimlerde 7.605 seçmen üyenin %55’i yani 4.148’i sandık başına gelerek oyunu kullandı. Bu katılım oranı IMEAK Deniz Ticaret Odası için rekor bir seviye olmasının yanında, diğer Oda seçimleri ile mukayese edildiğinde rakam daha da dikkat çekici oluyor.

LİSTEDE KİMLER VAR?

IMEAK Deniz Ticaret Odası’nın 15 yıldır başkanlığını yürüten Metin Kalkavan’a karşı 'Hepimizin Odası Hareketi' adı altında bir oluşumla yola çıkan Tamer Kıran ekibinde sektörün önde gelen isimlerine yer verdi. Kıran’la birlikte, hareketin kurucuları olan Salih Zeki Çakır, Şadan Kaptanoğlu ve Recep Düzgit’in yanı sıra, Koç Holding Turizm Gıda ve Perakende Grup Başkanı Tamer Haşimoğlu ile Demirören Grubu CFO’su Nejdet Hüddam gibi sektörün önde gelen kurumlarının temsilcileri de 'Hepimizin Odası Hareketi’nin meclis üyeleri arasında.

Hepimizin Odası Hareketi amacını 'Türk Denizciliğinde yeni bir bakış̧ açısı inşa etmek, Türk denizciliğinin kendi birikimlerinden güç alarak potansiyel kaynaklarını harekete geçirmek, dünya denizciliğinden hakkı olan payı almasını sağlamak ve itibarını daha yukarıya çıkarmak' olarak tanımlamıştı.

Seçimler sonrası oluşan yeni mecliste Salih Zeki Çakır Meclis Başkanlığı görevini üstlenirken, 19.04.2018 tarihinde gerçekleştirilen yeni dönem ilk Yönetim Kurulu Toplantısında üyelerden Recep Düzgit ve Şadan Kaptanoğlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Ömer Faruk Miras ise Yönetim Kurulu Sayman Üyeliği görevlerine getirildi. Sektörün farklı kolları ve ailelerini temsil eden Yönetim Kurulu’nun diğer üyeleri şöyle:

Adnan Naiboğlu, Başaran Bayrak, Burak Akartaş, İbrahim Tamer Haşimoğlu, Mustafa Can, Timur Taylan Kalkavan ve Uğur Sina Şen.

IMEAK Deniz Ticaret Odası’nda bayrak değişimi

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190