İlhan Önerdem İzmir'de anıldı

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFAMED) İzmir Şubesi, 2003 yılında yaşamını yitiren Kaptan İlhan Önerdem'i, anmak amacıyla dernek binasında bir köşe oluşturdu.

İlhan Önerdem İzmir'de anıldı

İTÜ mezunları, Kaptan İlhan Önerdem'i unutmadı

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFAMED) İzmir Şubesi, 2003 yılında yaşamını yitiren Kaptan İlhan Önerdem'i, anmak amacıyla dernek binasında bir köşe oluşturdu.

Dernekte oluşturulan Kaptan İlhan Önerdem köşesi için sembolik bir tören düzenlendi. Törene Önerdem'in eşi Hülya Önerdem, oğlu Enis Önerdem, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sami Aydın Şalcı, Deniz Ulaştırması Genel Müdürü Özkan Poyraz, Denizcilik Fakültesi Sosyal Yardımlaşma Vakfı Başkanı Mahmut Karaman, Gemi Makinaları İşletme Mühendisleri Odası Başkanı Ferhamuz Aşkın, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Kocataş, Sektörün "Altay Babası" Altay Altuğ ve denizcilik sektöründen temsilciler katıldı.

İlhan Önerdem kimdir?

14 Temmuz 2003 tarihinde yaşamını yitiren Kaptan İlhan Önerdem, 1975 yılında Yüksek Denizcilik Okulu ( YDO ) Güverte Bölümü'nden mezun oldu. 11 yıl denizde çalıştıktan sonra karada çeşitli görevlerde bulunan Önerdem, 1994 yılında kendi şirketi olan ANTARES Denizcilik şirketini kurdu. Başarılı bir işadamı olan Önerdem , İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Sosyal Vakfı(DEFAV) kuruluşunda ve başkanlığında önemli hizmetlere imza attı.

Kaynak: Sedat ALP-Dünya Gazetesi/Perşembe Rotası

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 13 yıl Önce

konu haberde sn Feramuz Aşkın Gemi Mühendisleri odası Başkanı olarak belirtilmiştir.Doğrusu Gemi Makinaları İşletme Mühendisleri Odasıdır.

Gemi Mühendisleri Odası Başkanı Sn. S.Sacit Demir dir.Bundan sonraki haber akışınızda bu tür hatalar yapmamanız dileğiyle.

HAKKI TOROS
HAKKI TOROS - 13 yıl Önce

ÖZLÜYORUZ İLHAN SENİDEFAMED İZMİR

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190