İki kaptan 1.5 aydan beri kayıp

'Dolphin 1' isimli gemi ile birlikte sulara gömülen 1. Kaptan Fahri Dündar (44), 2. Kaptan Cemalettin Okkıran (50) ve çarkçıbaşı Bekin Ünlü'den (41) halen haber alınamıyor.

İki kaptan 1.5 aydan beri kayıp

İki kaptan 1.5 aydan beri kayıp

Deniz KARA / SABAH

8 Kasım 2007'de Mersin-Gazimağusa seferini yapan 'Dolphin 1' isimli geminin dümenindeki bir arıza nedeniyle gemi ile birlikte sulara gömülen 1. Kaptan Fahri Dündar (44), 2. Kaptan Cemalettin Okkıran (50) ve çarkçıbaşı Bekin Ünlü'den (41) halen haber alınamıyor. Çaresiz bekleyişlerini sürdüren acılı aileler, acente ve devlet yetkililerinin ilgisizliğine isyan ediyor. Kaptan Okkıran'ın eşi Gülşen Okkıran, "Yaşadığına inanıyorum. Yaralı ve kurtarılmayı bekliyor. Fakat kimse ilgilenmiyor. Acente ve devlet yetkililerinin ilgisizliği de bizim canımızı daha çok acıtıyor. Batan gemide kalması imkânsız. Bazı personelin ifadeleri çelişkili" dedi.

'SON SEFERİYDİ'
Kocasının olaydan önce istifa dilekçesini verdiğini belirten Okkıran "Yerine birisi bulunana kadar çalışacaktı. Yani son seferiydi. Gerçekten de son seferi oldu" diye konuştu.

Sabah

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşegül Okkıran
Ayşegül Okkıran - 11 yıl Önce

Olayın olduğu günden beri elimizden gelen herşeyi yapıyorus aile olarak. Ama bireysel hiçbir şey elde edemiyorus.Hep ilgililere sesleniyorus.Ama sesimizi ne yazıkki duyuramıyoruz. İnsan yaşantısı ne yazıkki bizim ülkemizden başka hiçbir yerde bu kadar ucuz değil...Türk gemicileri olmasaydı Amerika'lı yada Kıbrıs'lı olsaydı kayıplar, acaba yetkililer gene böyle ilgisiz kalabilirlermiydi?

ABDUL KADİR  DÜNDAR
ABDUL KADİR DÜNDAR - 11 yıl Önce

1. KAPTAN FAHRİ DÜNDAR AMCAM,ŞU ANA KADAR YAPILAN ARAMALAR DA VE SORUŞTURMALARDA HİÇ BİR SONUÇ BULUNANAMAMASI ÇOK ENTERESAN.

BİR İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ OLMAMALI ACENTA ÇALIŞANLARI VE FİRMA SAHİBİNİN DE BU KADAR DUYARSIZ OLMASI BİZİ VE YAKINLARIMIZI ÇOK ÜZDÜ EN AZINDAN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE BULUNABİLİRLERDİ FAKAT YAŞANAN BU İNSANİ AYIP BİZİ ÇOK ÜZDÜ ZAMANI GELDİĞİNDE HUKUKSAL İŞLEMLER ESNASINDA O ZAMAN GELİPTE BİZDEN İNSANLIK BEKLEMESİNLERAMA UMUDUMUZU YİTİRMEDİK ÇÜNKÜ O KADAR YALAN VARKİ UMUDUMUZU DEVAM ETTİRMEMİZE YARDIMCI OLUYOR DOĞRU BİRDİR VE TEKTİR YILLAR GEÇSEDE DOĞRU ÇIKAR ORTAYA

ŞABAN KARANLIK
ŞABAN KARANLIK - 11 yıl Önce

MALESEF MESLEKTAŞIMIZIN MESLEK ONURUNU HERŞEYDEN ÖNDE TUTARAK HAYATINI HİÇE SAYDIĞI BU OLAYDA, EN AZINDAN ACILI AİLESİNE ÖLÜSÜNÜ BULMA ZAHMETİNE KATLANSINLAR FAKAT,YANLIŞ YAPTIKİ KARDEŞİM GEMİ BATIYORMU BATSIN ÖNCE GEMİYİ O TERKEDMELİYDİKİ DEĞERLİ OLURDU HERYERDE OLDUĞU GİBİ TÜRK DENİZCİSİNİN SAHİBİ YOK SAHİPSİZ KALIYORUZ HERYERDE SAHİPSİZİZ ARKADAŞ.BEN KAPTAN ,2 KAPTAN VE ÇARKCIBAŞININ KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM ALLAH TÜM DENİZCİLERİMİZİN YARDIMCISI OLSUN. KARADA OTURUPDA DENİZDE ÇALIŞANLARIN İÇİN AHKAM KESMEYE ÇALIŞAN O BÜROKRAT KİŞİLEREDE İKİ SÖZÜM VAR BİRŞEYLER YAPMAK İSTİYORSANIZ DENİZDEN KARAYA BAKIPTA ÖYLE KARAR ALIN BİZ DENİZCİLERİN FIRTINADA,NELER YAŞADIKLARINI AİLELERİNİN UYKUSUZ GECİRDİĞİ GECELERİ LÜTFEN GÖZÖNÜNE GEDİRİP ÖYLE AHKAM KESSİNLER TÜM DENİZCİ KARDEŞLERİME ALLAH SELAMET VERSİN DİYOR PRUVALARI NETA OLSUN. KAPTAN ŞABAN KARANLIK

bır kaptan
bır kaptan - 11 yıl Önce

olay gunu bende cevreden uzakta seyreden bır gemının kaptanıyım vhf konusmalarını halen cok ıyı hatırlıyorum hava sw lodos eserken ustelıkde dahada artacagı hava raporlarında belırtılırken dolphın 1 karpas burnuna cok yakın bır mesafedeydı mersın e degıl karpas br dogru yedeklenseydı kısa bır zaman ıcınde emnıyette olacaktı mersıne dogru yedeklendıkce hava dahada arttı olay meydana geldı

Mehmet Okkıran
Mehmet Okkıran - 11 yıl Önce

"boyle olmamalıydı" yazısını yazan kaptanımız bize ulaşabilirse kendisine danışmak istediğimiz bir konu vardı. İlgisine teşekkür ederiz. 0505 543 93 50

yakup dündar
yakup dündar - 11 yıl Önce

olayın yaşandığı günden beri kurtarılan mürettebat dahil herkes yalan ifade veriyor artık kime inananacağımızı bilmiyoruz. Burdan ( böyle olmamalıydı ) yorumunu yapan kaptanımıza ve elini vicdanına koyarak doğruyu söyleyecek kişilere sesleniyorum. Eğer gerçekten olayı görüpte doğruları söylerseniz bizleri çok sevindirirsiniz. Yaşadıklarından eminiz çok geçmeden el ele verip bişeyler yapmak istiyoruz. Lütfen görüpte yardımcı olmak isteyenler 0536 942 67 67 bu telefondan ulaşsın.

ABD'li
ABD'li - 10 yıl Önce

Dr Jale Nur Ece hanimefendi, yazdigi kitabinda ustu kapali bu durumu cok onceden tahmin etmisti.

Kendisi kanimca yabanci basinda ve Turk TV programlarinda uluslararasi bir demec vermeli.

Bugun ABD gemisinin korsanlarca kacirildigini duyunca sastim.

Bu bayan bunu aylar oncesinden tahmin edip kitaba doktu.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176