"İDO'nun 'Esnek Fiyatı' İncelensin"

Uludağ İhracatçı Birlikleri Koordinatörü Başkanı Orhan Gençoğlu, İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'nin (İDO) 'esnek fiyatlandırma politikasına' tepki gösterdi.

Gençoğlu, "İDO özelleştirme sonrası uyguladığı fiyat politikası ile sadece vatandaşları değil, işleri nedeniyle çok sık seyahat eden ihracatçıları, yani bizleri de zora sokuyor." açıklaması yaptı.

Uludağ İhracatçı Birlikleri adına yazılı bir bildiri yayınlayan Orhan Gençoğlu, adaletsiz ücret politikasıyla ilgili olarak Rekabet Kurumu'nu göreve davet etti. Acil olarak 'esnek fiyat' adı altında yüksek ücretlerden geri dönülmesini isteyen Gençoğlu şunları kaydetti: "Bilet alırken aşırı detay sorulara cevap istenmesi, sık sık Bursa-İstanbul seyahati yapan ihracatçılar için zaman kayıplarını ve sıkıntıları beraberinde getiriyor. Zamanı son derece kıymetli olan bizler için bu tür uygulamalar son derece olumsuz bir etken. İDO'nun yaptığı taban ve tavan bilet fiyatları arasında çok büyük farkların olması, araca ayrı, şoföre ayrı bilet istenmesi, cam kenarı ve koridor farklılıkları diğer işletmelere de kötü örnek oluşturuyor. Bunları göz önünde bulundurarak hareket etmek gerekiyor."

İDO'nun internet sayfasının kullanım elverişsizliği nedeniyle internet üzerinden ve telefonla çağrı merkezinden bilet alınamadığı, bu nedenle son anda yüksek ücretler ödeyerek bilet almak durumunda kalındığını savunan Gençoğlu, Rekabet Kurumu başta olmak üzere yetkililerin bu adaletsizliğe bir an önce çözüm bulması gerektiğini ifade etti. Mevcut durumu kötüye kullandığı gerekçesiyle Rekabet Kurumu'nu göreve davet eden Gençoğlu, bir bütün halinde hareket edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali şen
ali şen - 7 yıl Önce

bostancı-avşa seferi 65 tl. .denizyolları yakında "hava" yolunuda geçebilir.

DERİN SU
DERİN SU - 7 yıl Önce

insanlar sır f yakın dıye tatıle gıtmek ıstıyorlar cebınde parası olan var olmayan var yazık gunah yapmayın boyle 65 tl dıyorsunuz gecen yıllardır sureklı gıttıgım tek bır yer avsa ve su hale bakın evet bencede hava yolu yapılsın nasıl olsa bır ucak bıletı fıyatında .... hıc degılse memlekette ucaga bınmeyen kalmaz sevap kazanılır....

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176