İDO'dan Yeni Otobüslere Tören

İDO, Filosuna katılan Salih Reis-4 ve Burak Reis-3 adlı deniz otobüsleri için bugün Saat 11:00 da Kabataş İDO Vapur İskelesinde bir tören düzenliyor.

İDO'dan Yeni Otobüslere Tören
İDO Filosuna Katılan Yeni Deniz Otobüsleri İçin Tören Düzenlendi

İDO, Filosuna katılan Salih Reis-4 ve Burak Reis-3 adlı deniz otobüsleri için bir tören düzenledi.

Törenin; bugün Saat 11:00 da Kabataş İDO Vapur İskelesinde yapılacağı öğrenildi.

Merkezi Hollanda'da bulunan Damen Shipyards Group isimli firma tarafından İDO için Singapur'da inşa edilen 5 deniz otobüsünden ikisi olan Salih Reis-4 ve Burak Reis-3 adlı deniz otobüsleri, İstanbul'a 'Pangani' isimli özel bir kargo gemisi ile getirildi. Haydarpaşa Gümrük Sahası Limanı'na yanaşan Pangani gemisinden zarar görmemesi için çok dikkatli ve uzun bir çalışma ile suya indirilen deniz otobüsleri, daha sonra Yenikapı İskelesi'ne götürüldü. İstanbul Boğazı'nda ilk seyirlerini gerçekleştiren gemiler, şehir hatları vapurları tarafından sirenlerle selamlandı.

Her biri 449 yolcu kapasiteli olan yeni katamaran tipi deniz otobüsleri, 30 deniz mili seyir hızına sahip. Yeni tip motorlarıyla daha çevreci ve ekonomik olan gemiler, eski deniz otobüslerine göre daha geniş bagaj olanağı sunuyor. Konforlu ve geniş iç mekanlara sahip olan gemiler, ayrıca engelli vatandaşlar için daha rahat seyahat imkanı sağlıyor.

Diğer 3 Gemi Haziran'da Gelecek
 
Yolcu taşıma kapasitesini arttırmak amacıyla sipariş edilen diğer 3 deniz otobüsü de, tamamlanmasının ardından Haziran ayında teslim alınacak.
 
Marmara Denizi'nde Çınarcık, Avşa, Marmara Adası, Esenköy gibi uzak hatlarda kullanılması planlanan 5 yeni nesil deniz otobüsü daha kaliteli, hızlı ve verimli yolcu taşımacılığı sağlayacak. Her biri 7,5 milyon Dolara mal olan gemilerin toplam maliyeti 37,5 milyon Dolar. İDO, 5 yeni deniz otobüsünü teslim aldığında filosundaki deniz otobüsü sayısını 25'e çıkarmış olacak..

DenizHaber.Com

Deniz otobüsleri Marmara hatlarında Çınarcık, Marmara-Avşa adası hatlarında çalışacak.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176