İDO'dan tasarruf tedbirleri

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş'ın tasarruf talimatına örnek olacak bir uygulama başlattı.

İDO'dan tasarruf tedbirleri

İDO'DA TASARRUF TEDBİRLERİ

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş'ın tasarruf talimatına örnek olacak bir uygulama başlattı

Tasarruf uygulamaları konusundaki titizliğiyle bilinen İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy, "Silikonlu boya, yapısı gereği deniz canlılarına zarar vermiyor ve araçlarımızın sürtünmesini azaltarak tasarruf sağlıyor." dedi. Yapılan tasarrufun küçümsenmeyecek olduğunu belirten Paksoy, "Yılda yakıtta yaklaşık 4 milyon litre tasarruf sağlıyoruz. Bu da 4.5 trilyon liraya karşılık geliyor. Benzer çevreci ve tasarrufçu uygulamalarımız sürecek. Çünkü İDO, denizlerimizi de korur, halkımızın parasını da." dedi.
     
     Denizlerin temizliğine, çevrenin korunmasına kurumsal olarak önem veren İDO, deniz otobüsleri ve feribotlarının gövdelerinde silikonlu boya kullanımına geçerek deniz kirlenmesine karşı önemli bir adım atmış oldu. Bu uygulama çevreci özelliğinin yanısıra, araçların denizde sürtünmesini de azalttığı için 2004 sonu itibariyle yakıttan ve araç bakım masraflarından % 10 tasarruf sağlandı.

Kaynak:İnternethaber

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190