İDO'dan İade Bilete %20 Kesinti!

Begüm Tolga adlı yolcu, İDO'dan yanlışlıkla aldığı bileti hemen iade etmesine rağmen %20 kesinti yapıldığını söyleyerek şikayetçi oldu.

İDO'dan İade Bilete %20 Kesinti!

İDO'dan İade Bilete %20 Kesinti!

Begüm Tolga adlı yolcu, İDO'dan yanlışlıkla aldığı bileti hemen iade etmesine rağmen %20 kesinti yapıldığını söyleyerek şikayetçi oldu.

Begüm Tolga adlı yolcu; DenizHaber.Com'a ilettiği şikayet mektubunda; İzmir'den İstanbul'a gitmek için 11 Ağustos günü online bilet satın alma işlemi yapmak istediğini; ancak Bandırma-Yenikapı yönüne bilet alması gerekirken sehven Yenikapı-Bandırma yönünde bilet satın aldığını söylüyor.

Durumu hemen farkederek  İDO Tüketici hattına bildirdiğini söyleyen Begüm Tolga; daha sonra hesaplarını kontrol ettiğini ve 160 TL ödediği biletin 138 TL sinin geri iade edildiğini; 22 TL kesinti yapıldığını söyleyerek 'Bu haksız kazançtır' diyor. 

İşte Begüm Tolga'nın anlattıkları: 

'Izmir`den Istanbul`a donmek uzere 21 agustos icin almak istedigim bileti yanlislikla Bandirma-Yenikapi olarak belirtecegime Yenikapi-Bandirma olarak iletmisim.
Sorunu anlayinca hemen iptal etmek uzere, AYNI GUN ICERISINDE (hatta 1-2 saat icerisinde) IDO tuketici hatti 444 4 436 numarali hat uzerinden biletin acil iptalini istedim.
Halihazirda 168 TL olan bileti hemen degistirmek icin aradim fakat degisiklik yapilamadigi icin ancak iptalini gerceklestirebiliriz diye ilettiler.
Bugun hesaplarimi kontrol ettigimde: malesef sadece 138 TLsi iade edildigini gordum. Bu demek oluyor ki neredeyse %20si kesildi.
Bu cok ciddi bir kesintidir ve kesinlikle telefonda 5 dakikada yapilmis bir satin alma icin ( iptal edersiniz kesinti olacak bilgisi KESINLIKLE verilmemistir) bu sekilde emrivaki bir kesinti yapilmis olmasini dogru ve etik bulmuyorum.
Son anda yapilan rezervasyon iptallerinde ancak yasanabilir durum iken: 11 agustos yani seferden 10 gun once yapilmis satin alma ve hemen akabinde iptal islemi icin CEZA bedeli alinmasini kesinlikle yanlis ve hukuka aykiri buluyorum. (Resmen haksiz kazanc!) '

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat birecik
murat birecik - 7 yıl Önce

sayın belediye başkanımı, buradan tebrik ediyor ve takdirlerimi sunuyorum.bu süreç sonunda; brian souters ve hamdi akın hukuğa gider...(sizler, iskoçları benim kadar yakından tanımazsınız!)burulaş'ın mudanya-kabataş ve gökdeniz'in eskihisar-tavşanlı hatları açılınca, ne olacak çok merak ediyorum.saygılarımla

murat birecik

Ali Türkmen
Ali Türkmen - 7 yıl Önce

Belediye Ne tür bir sözleşmeyle gemilerin işletmesini devretti bilen yok..Demirbaş gemilerin havuz,yedekparça vs gibi paralarını kim Ödeyecek.?. Ana demirbaşa yapılan masraflar kiradan düşülecekse

bir kaç sene sonra belediye üste geri para vermeye başlayabilir.Biliyorsunuz bir adam devletten meşhur bir yat kiralamıştı.. Adam ben bu yatın eskiyen demirbaşları için milyonlarca lira Havuz,yedekparça vs harcadım diyerek devlete kira vermediği gibi üste de para istiyor ve devlet o yatı çok istediği halde geri alamıyor..Buradaki denizciler iyi bilir kötü Charter Sözleşmeleri armatörün büyük zararına sebep olur..Belediye sözleşme şartlarını kamuya açıklasın ve Brokerler Derneği Uzmanları yorum yapsın..

Ali AKTAN
Ali AKTAN - 7 yıl Önce

Demir mevkiilerinde gece-gündüz pis su kontrolü yapan belediye cengaverleri, overboard valflerde damlaları kovalarken,

neden İDO'ya ait gemilere yanaşamıyor acaba ?? yoksa yukardan talimat mı var ?? bu kadar taşınan yolcu karşılığında atık sular nereye gidiyor ?? Sintine ve sludge için henüz kesin bir şey yazamıyorum ancak atik alım tesisleri ile aralarında anlaşmazlık çıktığı ve atık teslimini durdurduğu yönündeki bilgiler mevcut, Yenikapı iskelesindeki tank neye nasıl yetiyor ??

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176