İddianame Kabul Edildi

İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi, ''Mavi Marmara'' baskını ile ilgili iddianameyi kabul etti. İddianamede eski İsrail Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının da adı var.

İddianame Kabul Edildi

İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Gazze'ye insani yardım taşıyan ''Mavi Marmara'' gemisine yönelik İsrail askerlerince Akdeniz'in uluslararası sularında düzenlenen saldırıya ilişkin iddianameyi oy birliğiyle kabul etti.

İddianamede, olay tarihinde İsrail Genelkurmay Başkanı olan Rau Aluf Gabiel Ashknazi, Deniz Kuvvetleri Komutanı Eliezer Alfred Marom, İstihbarat Başkanı Amos Yadlin ve Hava Kuvvetleri Komutanı Avishay Levi’nin isimleri yer alıyor.

İsrail ordusunun 31 Mayıs 2010 tarihinde Gazze’ye insani yardım malzemesi taşıyan “Mavi Marmara” gemisine düzenlediği operasyonda 9 Türk yaşamını yitirmişti.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
amatör denizci
amatör denizci - 7 yıl Önce

sen ülke olarak denize çıkamayacak (daha doğrusu günlük sefer dışında sefer yapamayacak gemiye) müsade et, gemi kaptanı uyarıları dinlemesin,gelenlere sadır,9 telefat ver dünyaya rezil ol ,birde üstüne dava açıp olmıyan hukukumuzu daha rezil et,

önce bu geminin yola çıkmasına müsade eden liman başkanını içeri almak lazımyasasın komsularla sıfır sorun politikasıbanner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176