İbrahim Şahin TRT'ye talip...

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şahin TRT'ye Genel Müdür adayı olarak açıklandı. RTÜK, tarafından açıklanan diğer adaylar Muhsin Mete ve Kemal Madenoğlu.

İbrahim Şahin TRT'ye talip...
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TRT Genel Müdürlüğü için İbrahim Şahin, Muhsin Mete ve Kemal Madenoğlu'nu aday olarak belirledi.

İbrahim Şahin, 1962 yılında Amasya'da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1990-2001 yılları arasında kaymakamlık, 2003-2004 yıllarında PTT Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunan Şahin, halen Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığı görevini sürdürüyor. Şahin'in, "Belediyelerde Kriz Yönetimi", "Belediye Başkanlarına ve Mülki İdare Amirlerine Görev Veren Yeni Mevzuat ve Değişiklikler", "Yerel Yönetimlerde Kriz Yönetimi Planlaması" konulu yayımlanmış eserleri bulunuyor.

Muhsin Mete, 1949 yılında Rize'de doğan Muhsin Mete, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Bölümü'nü bitirdi. 1973 yılından itibaren TRT'de belgesel programlar müdürlüğü, program denetçiliği, radyo dairesi başkanlığı, dış yayınlar dairesi planlama ve değerlendirme müdürlüğü görevlerini yürüttü. Mete, halen TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürüyor.


Kemal Madenoğlu, 1964 yılında Konya'da doğan Kemal Madenoğlu, ODTÜ Sosyoloji Bölümü'nü bitirdi. 1989 yılından itibaren Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı'nda planlama uzman yardımcısı ve planlama uzmanı olarak görev yaptı. Madenoğlu, halen Devlet Planlama Teşkilatı'nda Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü görevini yürütüyor.
TRT Yönetim Kurulu üyeliklerinden boş bulunan hukuk alanı için aday gösterilen Prof. Dr. Yusuf Karakoç ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Vergi Hukuku Ana Bilim Dalı'nda öğretim üyeliği görevini sürdüren Karakoç'un "Türk Miras Hukuku Açısından Veraset ve İntikal Vergisi", "Türk Vergi Ceza Hukukunda Pişmanlık ve Islah", "Vergi Yargılaması Hukukunda Delil Sistemi", "Vergi Yargılaması Hukuku", "Sosyal Maliye", "Yargı Kararları Işığında Vergi Sorunlarının Çözümü" gibi eserleri bulunuyor.

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190