Hopa'da amatör denizci projesine yoğun ilgi var

“1 Milyon Amatör Denizci Projesi ”ne Artvin ve İlçelerinden yoğun talep var. 

Hopa'da amatör denizci projesine yoğun ilgi var

Hopa'da amatör denizci projesine yoğun ilgi var

HOPA-Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından  “ Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023’e kadar 1 milyon vatandaşımıza denizcilik kültürünü aşılamak, verilecek denizcilik eğitimi sonrasında amatör denizci belgesi düzenlemek, denizci millet, ülke hedefine ulaşmak” amacıyla başlatılan 1 Milyon Amatör Denizci Projesine Artvin ve İlçelerinden yoğun talep gelmeye devam ediyor. 

Hopa Liman Başkanlığı tarafından yürütülen proje hakkında açıklama yaparak bilgi veren Hopa Liman Başkanı Muammer Merev “Bakanlığımız tarafından başlatılan ve Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Projeyle ilgili 3 etap kurs açtık. İlk kursumuz sonunda yapılan sınavda 275, İkinci kursumuz sonunda yapılan sınavda 99 ve üçüncü kursumuz sonunda yapılan sınavda 103 kursiyerimiz başarı göstermiş ve Amatör Denizci Belgesi almaya hak kazanmıştır. 

Projeyle ilgili çalışmalarımıza devam ediyoruz. Talep olduğu sürece kursları açmaya devam edeceğiz. Kurslarımıza katılmak isteyenlerin Hopa Liman Başkanlığımıza başvurmaları gerekmektedir” dedi. 

Hayati Akbaş / Hopa

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176