Hong Kong 'da Deniz Kazası, 6 Kayıp

Hong Kong'un güneyinde Beaufort Adası açıklarında inşaat molozu ve kum taşıyan, 96 ve 95 metrelik 2 barç yoğun siste çarpıştı.

Hong Kong 'da Deniz Kazası, 6 Kayıp

Hong Kong'da Deniz Kazası

Hong Kong'un güneyinde Beaufort Adası açıklarında inşaat molozu ve kum taşıyan,  96 ve 95 metrelik 2 barç yoğun siste çarpıştı.  Perşembe akşamı 19.50'de gerçekleşen çarpışmanın etkisiyle barçlardan biri battı,  11 personeli denize savruldu. Kazayı hasarsız atlatan diğer barçda yaralanan olmadı.

Denize savrulan personelden 5'i arama ve kurtarma çalışmaları sonucunda denizden kurtarılırken geriye kalan 6 personeli arama çalışmaları hala devam ediyor.

Kaza bu bölgede 2 haftadan kısa süre içinde gerçekleşmiş ikinci büyük kaza. Ayrıca aynı bölgede Ekim ayında Lamma Adası açıklarında gerçekleşen feribot kazasında 39 kişi hayatını kaybetmişti.

Uzmanlar kaza esnasında hava koşullarının çok da kötü olmadığı , fakat pus ve sis yüzünden görüş mesafesinin 1 km'ye kadar düşmüş olduğunu belirttiler.

Yerel Denizcilik Departmanı dün gemilere düşük görüş mesafesi dolayısıyla emniyetli bir hızla seyretmeleri ve dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

stanley.jpg

 

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190