Hizmet İçi Eğitim Semineri Yapıldı

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği 2012 yılı Hizmet İçi Eğitim Seminerlerine Devam Ediyor. Son Seminer 15-16 Mart 2012 tarihlerinde İstanbul’da Gerçekleştirdi.

Hizmet İçi Eğitim Semineri Yapıldı

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği 2012 yılı Hizmet İçi Eğitim Seminerlerine Devam Ediyor. Son Seminer 15-16  Mart 2012 tarihlerinde İstanbul’da Gerçekleştirdi.

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği tarafından 2012 yılı için planlanan Kılavuz Kaptan Hizmet İçi Eğitim Seminerleri zincirine devam ediliyor. Son seminer seminer 15–16 Mart 2012 tarihlerinde gerçekleştirildi. Türkiye’nin tüm kıyılarındaki kılavuzluk bölgelerinden 79 kılavuz kaptan seminere katıldı. Seminer, İstanbul Bostancı’daki Green Park Otelindeki Kalamış Salonunda düzenlendi.

Seminerin açılışına İstanbul Liman Başkanı Kapt. Mustafa Azman ve Liman Başkan Yardımcısı Kapt. Kerim Şafak Özcan katıldılar. İstanbul Liman Başkanı Kapt. Mustafa Azman seminerin ilk dersini verdi. Liman Başkanı Kapt. Mustafa Azman kılavuz kaptanlığın tanımı ve önemi üzerinde durduğu konuşmasında kılavuz kaptanlara ilişkin örnekler vererek kılavuz kaptanların verdikleri hizmetin önemine dikkat çekti. İkinci bölümde KEGM Kıdemli Kılavuz kaptanlarından Kapt. Muhammer Arslantürk “Kılavuz Kaptanın Köprüüstü takımındaki Yeri ve Rolü, Davranışları” konusunda bir sunum yaptı.

Seminerin daha sonraki bölümlerinde Dernek eğitim faaliyetlerinde her zaman destek olan mesleğin çınarlarından, Emekli Baş Kılavuz Kaptanlarımızdan Kapt. Ömür Öztaşkın “Denizcilerin Bilgi ve Tecrübelerini Meslektaşlarıyla Paylaşmaları. Suçlama Kültüründen İnsaf Kültürüne Geçiş ” konusunda katılımcılara bilgiler verdi. Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Başkanı Dr. Kapt. Ali Cömert “Kılavuzluk Hizmetlerine İlişkin Ulusal ve Uluslararası Gelişmeler” ile “Yorgunluk Giderimi ve Yönetimi” başlıkları altındaki konularda sunumda bulundu. Seminerin ikinci gününde DEKAŞ Kocaeli Limanı Kıdemli Kılavuz Kaptanlarından Kapt. Alper Tunga Anıker “Gemi Manevrası, Gemi/Manevra Sistemlerinde Yenilikler ve Kullanımları” komusunda; IMPA Başkan Yardımcısı ve KEGM İstanbul Limanı Baş Kılavuz Kaptanı Kapt. Cahit İstikbal “Gemi manevrasında Genel ve Güncel Konular” başlığı altında sunumda bulundular.

Eski Dernek Başkanlarından ve KEGM Emekli Baş Kılavuz Kaptanlarından, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği İktisadi İşletmesi Müdürü, Kapt. Şükrü Arık “Kılavuzluk Hizmetlerinde Karşılaşılan Sorunlara Örnekler ve Çözüm Önerileri”, “Kılavuzluk Hizmeti Esnasında Yaşanan Olaylar ve Değerlendirilmeleri” başlıkları altında işlenen çalışmaların sunumu ve yöneticiliğini yaptı. Bu bölümde katılımcılar aktif olarak katılıp kendi meslek tecrübelerinden örnekler verdiler.

Helper Firmasından S. Cihan Dalmış ve ekibi “Yeni Seyir Yardımcıları, Teknolojileri” konusunda sunumlarda bulundular.

Tüm katılımcılar soruları, katkı ve yorumlarıyla sağlanan ortamda bilgi alışverişinde bulundular. Seminere katılan kılavuz kaptanlar Seminer bitiminde sertifikalarını aldılar.

Dernek Genel Sekreteri, KEGM İstanbul Limanı Kıldemli Kılavuz Kaptanlarından Kapt. Mutlu Dündar’ın ve Dernek Müdürü Sayın Adnan Ersezer’in organizasyonu sağladığı seminer, birlikte yenilen açık büfe öğle yemekleri, çay – kahve ikramları ve derneğin çeşitli hediyeleriyle katılımcıların ilgi ve beğenisini kazandı. Kılavuz kaptanların bir araya gelip kaynaştığı seminer katılımcılar tarafından oldukça başarılı olarak değerlendirildi.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176