Hint Gemisi Güçlükle Yanaştı

TCDD Bandırma Limanı'na soğutma sistemlerine amonyak yüklemek için gelen Hindistan bayraklı 40 bin grostonluk gemi, limana iki römorkör eşliğinde güçlükle yanaşabildi.

Hint Gemisi Güçlükle Yanaştı
Hint Gemisi Güçlükle Yanaştı

 

TCDD Bandırma Limanı'na soğutma sistemlerine amonyak yüklemek için gelen Hindistan bayraklı 40 bin grostonluk gemi, limana iki römorkör eşliğinde güçlükle yanaşabildi.

Avrupa ülkelerine dondurulmuş gıda taşıyan 40 bin grostonluk Hindistan gemisi, soğutma sistemlerinde kullanmak amacıyla Bandırma Limanı'na amonyak yüklemesi için geldi. Limana iki römorkör eşliğinde 45 dakikada yanaşabilen dev geminin girişi sırasında limanda başka gemi ve teknelerin giriş-çıkış yapmasına izin verilmedi. Dev geminin limana yanaşmasını sahilde toplanan vatandaşlar da merakla izledi. Gemiye, dondurulmuş gıdaların bulunduğu depoların soğutma sistemlerinde kullanması için 80 ton amonyak yüklemesi yapılacağı belirtildi.

 

Alıntı: Haberler.com

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serhat  AKDAĞ
Serhat AKDAĞ - 12 yıl Önce

Bağfaş bu işi yapamıyormu şu anda ben bağfaş ın kaç tane romorkörü olduğunu bilmiyorum ama 40.000 grossluk gemiye 2 tane romorkör verilmez ki yazıkk hadi gemi dolfen yada şamandıra gibi bir yere yanaşsa manevra biraz daha kolaylaşır ve romorkör sayısı ona göre azalır yada artar bence Bağfaş performansı nı arttırmalı

necati patruna
necati patruna - 12 yıl Önce

"avrupa ülkelerine dondurulmuş gıda taşıyan 40 bin grostonluk" dediğiniz gemi "lng/c" gemi değilmi ?

YALCIN  COSKUN
YALCIN COSKUN - 12 yıl Önce

Denizciliğe çok uzaksınız beyler,LPG gemiler propane/butane yani LPG yükünden amonyak yüküne geçmeden

tanklarını havalandırır,gas free yaparlar ve öncelikle 100 veya 200

ton (geminin büyüklüğüne göre) amonyak ile tanklarını bir veya iki

gün boyunca soğuturlar ve yüke hazırlarlar.Bu gemide Bandırma Limanından tank soğutma amaçlı 100 veya 200 ton

amonyak almıştır,nereden çıkardınız dondurulmuş gıdayı.Başlık TCDD limanı diyor, Bagfaş ise komşu Liman, TCDD Limanında

TCDD'nin romorkörleri çalışır.BilginizeYalçın Coşkunmehmet  kaptan
mehmet kaptan - 12 yıl Önce

Yalçın arkadaşımız doğru söylüyor.Denizci bir sitede böylesi hataların olması çok abes, haberi yaparken biraz dikkat edilmesi gerekiyor.Bu siteyi çoklukla denizciler takip ettiği içinde daha fazla özen gerekiyor. Yerel bir gazetede çıksa tamam ama böyle bir sitede olmuyor...

Gökhan
Gökhan - 10 yıl Önce

Bandırma lımanında 3 romorkör calısıyo haydarpaşa I. RM 1003 ve RM 1002'dir RM 1002 romorkörü havuz bakım ve serway için şuanda sinop tersanesinde ve bağfaşla alakası yok haberın sadece tcdd ordan romorkor kıralamıstır ama ozmanda bagfasdan romorkör gelmedı sonradan kıralandı bu gemıden sonra romorkör yetersizliği bundandır bilginize sunarım ..!

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176