Hera Kazası Yeniden Soruşturulacak

2004 yılında, "Hera" adlı yük gemisinin batması sonucu 17 Bulgar mürettebatın ölümü ile ilgili soruşturmanın yeniden başlatılacağı belirtildi.

Hera Kazası Yeniden Soruşturulacak

İstanbul Boğazı'nın Karadeniz çıkışında, 2004 yılında, "Hera" adlı yük gemisinin batması sonucu 17 Bulgar mürettebatın ölümü ile ilgili soruşturmanın yeniden başlatılacağı belirtildi.

Bulgaristan Cumhuriyet Başsavcısı Sotir Tzatzarov, Başbakan Marin Raykov ve İçişleri Bakanı Petya Pırvanova'nın da katıldığı ortak basın toplantısında, "2004 yılında batan gemi ile ilgili soruşturma yeniden yapılacak" dedi.

"Hera olayı ile ilgili beklediğimiz ancak hala alamadığımız yanıtlar var" diyen Başbakan Raykov ise "Bu konuyu Cumhuriyet Başsavcısı Tzatzarov ile özel olarak görüştük, toplumsal duyarlılığı göz önünden bulundurup soruşturmanın yeniden açılmasının gereği konusunda mutabık kaldık" diye konuştu.

Başbakan Raykov, "Soruşturmanın yeniden başlatılması Bulgar milletine verilecek güçlü bir mesaj oluşturur" dedi.

Gemi, 13 Şubat 2004'te belirlenemeyen nedenlerden dolayı batmıştı. Gemide bulunan 17 Bulgar ve 3 Ukrayna vatandaşı hayatlarını kaybetmiş, sadece 5 kişinin cesedi bulunmuştu.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190