Harbiyeliler Eğitim Seferinde

Tuzla Deniz Harp Okulu'ndaki Törenin Ardından Öğrenciler Açık Deniz Eğitimi Almak İçin "TCG Sokullu Mehmet Paşa" Eğitim Gemisiyle Karadeniz'e Çıktı.

Harbiyeliler Eğitim Seferinde

Harbiyeliler Eğitim Seferinde
 
Deniz Harp Okulu’nun birinci sınıfındaki eğitimlerini tamamlayarak bir üst sınıfa geçen 198 öğrenci, Tuzla Deniz Harp Okulu’ndaki törenin ardından açık deniz eğitimi almak için "TCG Sokullu Mehmet Paşa" eğitim gemisiyle Karadeniz’e çıktı.

Öğrenciler, 21 Eylül tarihine kadar sürecek programda 186 saati seyir, 246 saati liman olmak üzere açık deniz eğitimlerini yapacak. Bu süre zarfında Çanakkale, Trabzon, Sinop ve Karadeniz Ereğli limanlarını ziyaret edecekler.

DİMDİK DURACAKSINIZ Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, Heybeliada’daki Deniz Lisesi’nde düzenlenen 2007-2008 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Töreni’ne gönderdiği mesajında "Geleceğimizin teminatı olan sizler iç ve dış güçlere karşı dimdik duracaksınız" dedi.

Haberler.com


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal Dönence
Kemal Dönence - 11 yıl Önce

birinci sınıf sonunda okul gemilerinde 5 hafta süreyle er ya da erbaş görevini, ikinci sınıf sonunda er ve kıdemsiz astsubay görevini, üçüncü sınıf sonunda 4 hafta süre ile kıdemli astsubay görevini, dördüncü sınıf sonunda 5 hafta süre ile subaylık görevi yapılmaktadır.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190