"Hanife Ana"ya operasyon başlıyor

İtalya’nın Ostuni (Brindisi) sahillerinde 6 Şubat'ta karaya oturan Türk bayraklı “HANİFE ANA” isimli gemi için İtalya Çevre Bakanlığı harekete geçti.

İtalya’nın  Ostuni (Brindisi) sahillerinde karaya oturan Türk bayraklı “HANİFE ANA” isimli gemi için İtalya Çevre Bakanlığı harekete geçti.

Geçen 6 Şubat’tan bu yana kayalıklara oturan gemi için, Castalia Ecolmas şirketine kurtarılması için gerekli talimatı veren bakanlık yetkilileri kurtarma çalışmalarına gelecek hafta başında başlayacaklarını açıkladılar.

Gemiden yağ ve diğer çevreyi kirletecek cisimlerin bölge denizini  tehlike altına almaya başladığı an bu yönde bakanlıktan gelen teklifi memnuniyetle karşılıyan Ostuni (Brindisi) Belediye Başkanı Domenico Tanzarella “Biraz geç oldu ama  nihayet  çözüm yolu bulunarak gerekli çalışmaların başlanacağı haberi çevre  halkınıda mutlu etti.”

Türk gemisinin kötü hava koşulları  nedeniyle kayalıklara   çakılmasını beklenmedik misafir  olarak nitelendiren Belediye Başkanı Tanzarella “Çevre halkıda bir süredir geminin bölgeden çıkarılması için bekleyiş içindeydi. Bu  çalışmalar bittikten sonra sanıyorum herkes çok daha mutlu olacaktır” dedi.

Kaynak:Dündar KEŞAPLI-ROMA

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190