Halk Eğitim Merkezi Denizcilik Kursu Açtı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü denizcilik kursu açtı.80 kişinin kayıt yaptırdığı kurslarda 20'şer kişilik gruplara 40 saat eğitim verilecek

Halk Eğitim Merkezi Denizcilik Kursu Açtı

Gemlik HEM denizcilik kursu açtı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü denizcilik kursu açtı.

Bursa'nın Gemlik ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü denizcilik kursu açtı. Gemlik HEM Müdürü Rüveyde Kılıçlar, Amatör Denizci Yetiştirme Kursları'nın ilkinin, Şubat ayı içinde başladığını belirtti. 80 kişinin kayıt yaptırdığı kurslarda 20'şer kişilik gruplara 40 saat ve iki hafta süreli eğitim verilecek. Kılıçlar, Denizcilik Müsteşarlığı'nın internet üzerinden yapacağı sınavda başarılı olanların Amatör Denizci Belgesi'ne sahip olacaklarını söyleyen Kılıçlar, belge sahiplerinin bu belge ile 2,5 metreden küçük 24 metreden büyük olmayan tekne ve yatları kullanabileceklerini belirtti. Rüveyde Kılıçlar ayrıca, açılan kursun devamında da uluslar arası sularda geçerliliği olan Gemi Adamı Yetiştirme (STCW) kursları açma hazırlıklarını yaptıklarını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaptan Sakin Türk
Kaptan Sakin Türk - 8 yıl Önce

Halk eğitim tarafından böyle kursların verilmesi gerçekten övgüye değer bir girişim olmuş, Biliyorsunuz ki bu Amatör Denizci Belgesi için özel kurslarda eğitimler verilmekteydi.

Kendi özel teknelerinde de olsa halk eğitimin amacıyla birleşen istihdam yaratma düşüncesinin sektörümüzde de gelişmesi güzel bir haber.Ayrıca mesleğini geliştirmek isteyenler bu belge ile de üst yeterliliklere geçebilir.Bkz: Gemiadamları YönetmeliğiYorumlarda gördüğüm üzere bunu baltalayıcı sözler verilmiş, Onların aksine ben bu kursların yaygınlaşması ve gelişmesinden yanayım.

kaptan
kaptan - 8 yıl Önce

Sayın editör,yat kaptanı başlık,ı atmışsınız fakat yat kaptanına 24 mt sınırlaması yoktur,amatör kaptan ehliyetine sınır vardır,,yazınızın başlıgını düzeltiniz ki insanlar şaşırmasın,tabiki amatör ehliyetle yat kullanabilirler,hepsine hayırlı ugurlu olsun başarılar.

- 8 yıl Önce

bu belgeyle sadece özel tekne kullanabileceklerini ve başka birinin teknesinde kaptanlık yapamayacaklarını neden yazmıyorsunuz

kaptan
kaptan - 8 yıl Önce

evet isimsiz yazan arkadaş dogru yazımış ticari tekne kullanamazlar ben atlamışım orayı yani bu ehliyet kısacası fazla bir işe yaramaz alanlarıda görüyoruz 2 mt tekne dahi kullanma kabiliyetine sahip degiller çünkü pratikleri yok bu arkadaşların bu tür arkadaşlara tekne kullanmayı ögretirlerse daha iyi olur diye düşünüyorum.

mustafa
mustafa - 4 yıl Önce

gemlikte gemiadamları kurs belgesi veren yer varmı varsa telefon numarasını yazarmısınız

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176