Halit Gürdeniz Toprağa Veriliyor

29 Nisan günü yaşama veda eden Yüksek Denizcilik Okulu'nun unutulmaz "Protokol" dersi hocası Halit Gürdeniz bugün Sarıyer'de toprağa verilecek.

Halit Gürdeniz Toprağa Veriliyor

Halit Gürdeniz Toprağa Veriliyor

29 Nisan günü yaşama veda eden denizcilik camiasının duayenlerinden; Yüksek Denizcilik Okulu'nun unutulmaz "Protokol" dersi hocası Halit Gürdeniz bugün Sarıyer'de toprağa verilecek.

Halit Gürdeniz; 1949 yılında Makine bölümünden mezun olduğu okulda daha sonra hoca olarak görev yapmış; denizciliğin örf ve adetlerinin ne kadar önemli olduğunu öğrencilerine aşılamış, 30 yıldan fazla emek verdiği "her bakımdan iyi bir kaptan ve baş mühendis yetiştirilmesi" emelinden hiç vazgeçmemişti.

Halit Gürdeniz; D.B. Deniz Nakliyat T.A.Ş. Denizcilik Bankasında Başmüfettişlik görevinde bulunmuş ve bu görevden emekli olmuştu.

"Allahım, denizlerin o kadar büyük ve bizler o kadar küçüğüz ki, bizleri himayenden mahrum etme"; "Selamet enginlerdedir" onun unutulmaz sözleri arasındaydı.

"Hişt, arkadakiler, beni duyabiliyor musunuz" sözleriyle öğrencilerin büyük sevgisini sağlayan Halit Gürdeniz; Deniz Kuvvetleri'nin değerli kurmaylarından Tuğamiral Cem Gürdeniz'in de babasıydı.

Halit Gürdeniz hocanın cenazesinin 1 Mayıs Salı günü (bugün) Sarıyer Merkez Camiinde kılınacak öğlen namazına müteakip Sarıyer'de defnedilecek.

Merhum Halit Gürdeniz'in aziz naşının deniz üzerinde sahile yanaştırılmış bir platformun üzerine konularak DB Deniz Nakliyetı ve Türk Bayraklarının göndere çekileceği bir cenaze töreni yapılacağı öğrenildi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
oz ka
oz ka - 12 yıl Önce

Abimize,hocamiza Allah dan rahmet,ailesin,tum denizcilik camiasi ve Ydo camiasina bassagligi dilerim,Ruh u sad olsun

Mustafa Bağcılar
Mustafa Bağcılar - 12 yıl Önce

Değerli Hocamıza Cenab-ı Haktan rahmet geride kalanlarına başsağlığı diliyorum.

Mustafa Bağcılar

Oktay Mahmut KEREMOGLU
Oktay Mahmut KEREMOGLU - 12 yıl Önce

Değerli Hocamız Halit GÜRDRNİZ'in vefat haberini öğrenmiş bulunmaktayım.Hocamıza Allahtan Rahmet Diler, Kalanlara Sabır Dilerim,

Toprağı Bol Olsun, Mekanı Cennet Olsun,Saygılarımla,

Oktay Mahmut KEREMOĞLU

Güverte 1992

CEM  GÜRDENİZ
CEM GÜRDENİZ - 12 yıl Önce

SEVGİLİ BABAMIZ, HALİT GÜRDENİZ'İN VEFATI NEDENİ İLE SİTENİZDE YAYINLANAN HABER İÇİN VE AYRICA GEREK TELEFONLA, GEREK TELGRAF, E MAIL GÖNDEREREK VE GEREKSE BİZZAT CENAZEYE GELEREK AİLEMİZİN ACISINI PAYLAŞAN TÜM DENİZCİLERE VE AİLE DOSTLARIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ.

EVLATLARI: ENGİN,CEM,AYŞE (NARİN)GÜRDENİZ

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176