"Gürcistanın Yaptığı Korsanlık"

Abhazya Devlet Başkanı Aleksandr Ankvab, 20 Mart akşamı ülkesinden sivil yük taşıyan Türk gemisi Ayder’i alıkoyan Gürcistan’ı korsanlıkla suçladı.

Abhazya Devlet Başkanı Aleksandr Ankvab, 20 Mart akşamı ülkesinden sivil yük taşıyan Türk gemisi Ayder’i alıkoyan Gürcistan’ı korsanlıkla suçladı.

Abhazya’da üretilen 600 ton balık unu ve 300 ton balık yağıyla yüklenen gemiye el konulmasıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Ankvab, “Gürcistan bunu ilk kez yapmıyor. Korsanlık devam ediyor.” dedi.

Çarşamba akşamı, Karadeniz’in uluslararası sularında Gürcü askerler, Abhazya’dan Trabzon’a giden Ayder adlı Türk gemisine el koydu. Gemi Gürcistan’ın Poti limanına götürüldü. İkisi Rusya vatandaşı, ikisi Ukrayna, diğerleri de Azerbaycan vatandaşı 9 mürettebat tutuklandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tunca çakır
tunca çakır - 6 yıl Önce

iyi günler
2012 mayısta caspıan wave gemisi ile batumda tutuklandık.mahkemey e çıktık 3 sene hapis. personel başı 2000 lariye çevrilip salındık.sebep rusya ile gürcistan arasındaki ihtilaflı bölgeye (pitsunda) demirlememiz. girerken rapor etmemize rağmen 10 saat sonra telsizden kalk emri ile kalktık.sanırım mahkeme olur ceza paraya çevrilir.fakat bize yapılan muamele insanın zoruna gidiyor.zira bizden nemalanan bir ülkedir.gerçi gemide ruslar var eğer bir hukuksuzluk yapılmadı ise bırakırlar.inşallah kurtulurlar dileğiyle.saygılar kpt tunca çakır

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190