Gürcistan’da durdurulan Türk gemisi serbest bırakıldı

Uluslararası sularda seyretmekte olan ve 20 martta Gürcü deniz sınır görevlileri tarafından durdurulan Türk gemisi Aydar serbest bırakıldı

Gürcistan’da durdurulan Türk gemisi serbest bırakıldı
Abhazya’dan kıyı boyunca, uluslararası sularda seyretmekte olan ve 20 martta Gürcü deniz sınır görevlileri tarafından durdurulan Türk gemisi Aydar serbest bırakıldı. Abhaz Deniz Taşımacılık Devlet Şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre kuru yük gemisi hala Gürcistan’ın Poti limanında ve Trabzon’a doğru yola çıkmak için hava şartlarının düzelmesini bekliyor.

Balık unu ve balık yağı yüklü Aydar’ın mürettebatı 9 kişiden oluşuyor.

Abhazya Dışişleri Bakanlığı 22 martta yaptığı açıklamada uluslararası kamuoyunu “Gürcü yönetimi tarafından sergilenen korsanlık ve deniz terörizmi girişimlerine karşı gereken, sert değerlendirmeyi yapması çağrısında bulunmuştu.

Gürcistan ise Türk gemisi Aydar ve mürettebatının durdurulduğu haberlerini yalanladı. Gürcistan güvenlik kurumlarının verdiği bilgide “Poti civarında yaşanan fırtına yük gemisi Aydar’ın açılmasına müsade eder etmez gemi planına uygun olarak seyrine devam edecektir” deniyor.
YORUM EKLE
YORUMLAR
okuyucu
okuyucu - 6 yıl Önce

konuyu bılen varsa yorumu bılgı acısından ıyı olur soz konusu gemıyı bu sefer nasıl hemen bıraktılar acaba hangı otorıte bunu sagladı !

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190