GSP JUPITER Çanakkale'den Böyle Geçti

Ahmet Güven; geçişin en zor bölümünü, Platformun Çanakkale boğazı'nın en dar yerinden geçişini DenizHaber okurları için fotoğrafladı.

GSP JUPITER Çanakkale'den Böyle Geçti

"PERGE Denizcilik ve Gemi Acenteliği LTD.ŞTİ."nin acenteliğini yaptığı, 05 Mart Pazartesi günü, İstanbul Boğazı'na Karadeniz yönünden giriş yapan, 52 metre boyunda / 40 metre eninde ve 52 metre yüksekliğinde 4 bacaklı “GSP JUPITER” isimli Petrol arama platformu, "GSP VEGA" römorkörü yedeğinde ve "GSP LICORN" refakatinde, TUNUS'ta yapacağı sondaj çalışmalarına katılmak için, 12 MART SALI GÜNÜ, diğer geçişlere kapatılacak olan ÇANAKKALE BOĞAZI'ndan geçti.Ahmet Güven; geçişin en zor bölümünü, Platformun Çanakkale boğazı'nın en dar yerinden geçişini  DenizHaber okurları için fotoğrafladı.


Fotoğraflar Ahmet Güven'e aittir. Ahmet Güven'in diğer gemi fotoğrafları için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz:

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müh.Kaptan Refik Akdoğan
Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 6 yıl Önce

Bizim tersaneler de artık sondaj platformları inşa etmelidirler. Görülüyor ki artık dünyada yeni enerji kaynakları bulmak gerekiyor. Merak ediyorum acaba hiç inşa ettik mi? Görüyorum ki tek romorkör baştan çekerek Boğazı geçiyor. Bordalarda da romorkörler olmalı Boğazda güvenliği sağlamak için.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176