Google Malta Şahini'nin Kaptanını Transfer Etti

Yatçılık dünyası Google’ın kurucularından Larry Page’in son transferini konuşuyor. Page, 54 metrelik süper lüks yatı Senses’ın başına İstanbul’da yapılan dev yelkenli Maltese

Google Malta Şahini'nin Kaptanını Transfer Etti

Google’ın son transferi dev Türk yatının kaptanı oldu

Yatçılık dünyası Google’ın kurucularından Larry Page’in son transferini konuşuyor. Page, 54 metrelik süper lüks yatı Senses’ın başına İstanbul’da yapılan dev yelkenli Maltese Falcon’un (Malta Şahini) kaptanı Chris Gartner’ı transfer etti. ‘

Dünyanın en büyük ve modern yelkenlisi’ olarak bilinen 88 metrelik Maltese Falcon 2006’da Tuzla’da Yıldız Tersanesi’nde yapıldı. Google’un kurucuları Larry Page ve Sergey Brin yaklaşık 20’şer milyar dolarlık servetleriyle dünyanın en zengin 25 ismi arasında yer alıyor.

Maaşta ‘ahlaksız teklif’!

ABD’li Fortune dergisinin haberine göre, kaptan Chris Gartner Maltese Falcon’u yaptıran ilk sahibi Silikon Vadisi’nin ünlü yatırımcılarından Tom Perkins’in yanında 20 yıl çalıştı. Maltese Falcon 2009’da ‘hedge fon’ milyarderi Elena Ambrosiadu’ya 90 milyon dolara satılınca kaptan Gartner görevine devam etti. Ancak Fortune Larry Page’in kaptan Gartner’a  bu yıl sonbaharda “ahlaksız teklif” sayılacak derece yüksek bir maaş teklif ettiğini yazdı. Mega yat kaptanları yıllık 250 bin dolar civarı maaş alıyor. Gartner’in göreve başladığı 45 milyon dolarlık Senses’ta 13 mürettebat var.

"Senses"

"Maltese Falcon"

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Kaptan
Mehmet Kaptan - 7 yıl Önce

Bir futbolcunun daha yüksek bir fiyata başka klüp tarfından transfer edilmesi normal ise, neden bir Kaptan'ın yüksek maaş ile başka tekneye geçmesi ahlaksızlık oluyor? Adam haketmiş almış. Bir kerede gemiadamından yana olsanız n'olur?

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176