Gemiye 'İMDAT' Pankartı astılar!

Ürdün'ün Akabe limanında 5 aydır tborcundan tutulan Hızır Sofuoğlu gemisi mürettebatı; gemiye İngilizce 'HELP' (İmdat) yazılı pankart astı.

Gemiye 'İMDAT' Pankartı astılar!

 Hızır Sofuoğlu gemisi mürettebatı; gemiye İngilizce 'HELP' (İmdat) yazılı pankart astı.

Ürdün'ün Akabe Limanında borcundan dolayı rehin tutulan Hızır Sofuoğlu gemisinin mürettebatı, DenizHaber'e "İmdat, yardım edin" mektubu göndermişti.

Mürettebat, 5 aydır Ürdün'ün Akabe Limanında demir sahasında insani koşulların en kötü olduğu ortamda yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Ancak kendileriyle hiç ilgilenilmemesi, şirket yetkililerinin de iddia ettiklerine göre telefonlarına çıkmaması, moralleri bozmuş, umutları tüketmiş.

Haberimiz ses getirdi

Hızır Sofuoğu gemisinin mürettebatı ile ilgili geçtiğimiz hafta yaptığımız haber, ses getirdi.

Haberimizden sonra konsolosluk yetkilileri harekete geçerek gemi mürettebatı ile görüşme yaptı. 

Gemi mürettebatından bir kişi tarafından  DenizHaber'e verilen bilgiye göre bir konsolosluk yetkilisi mürettebat ile görüşerek 10 gün içerisinde 5 kişiyi Türkiye'ye gönderme sözü verdi. 3 personelin gemide bırakılacağı daha sonra yeni mürettebat geldikten sonra onların da Türkiye'ye gönderileceği öğrenildi. 

Bu arada mürettebatın gemiyi terk edip 2 gün parkta yattığı kendilerine söz verildikten sonra gemiye geri dönmeyi kabul ettikleri öğrenildi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin AKSOY
Hüseyin AKSOY - 7 yıl Önce

5 aydır 60 derece sıcakda elekdirik ve su yok yeterli kumanya yok insan olan nekadar dayanır bu ortama yorum yaparken orada yaşamını sürdürmeye çalışanlarada hak verin. hırsızın hiçmi suçu yok.

HAKAN CERRAHOGLU
HAKAN CERRAHOGLU - 7 yıl Önce

konsolosluk söz verdi ha. büyükelçi kaptan konsolos çarkçı ataşede aşçılık yapar olur biter. dalgamı geçiyorsunuz oturun oturduğunuz yerde adam gibi neticeyi bekleyin yangın falanda çıkarmayın.saygılar

Tolga Sinan Ozguner
Tolga Sinan Ozguner - 7 yıl Önce

Başta Firma yoneticilerine ve Gemi kaptanı ile tayfasına sabır dilerim, Ben kaptanlık yaptıgım yıllarda bu firmanın cok iyiligini gordum, dahada fazlası boylesine birbirine baglı bir aile şirketinde yine adı gecen gemide hizmet vermiş olmak bana herzaman hatırlayacagim en guzel anıları bıraktı. Şahsım adına şirket yetkililerinin gemisini ve personelini sahipsiz bırakmadıgına yurekten inanıyorum, elbet bunuda atlacaklardır.SaygılarımlaCapt.Tolga Sinan Ozguner / Romania

+40 724 865 641

capt.tolga@erashipping.ro

özgür çelik
özgür çelik - 4 yıl Önce

aynen tolga kaptanımla daha önce çalıştım bu firma saglam ve iyi insanlarla dolu dur kamotorluk yaptım ve hala o anılarımla şimdi ki yaşımla keşke o gemide olsaydım derdim saygılarımla kolay gelsin herkeze

hakan yanar
hakan yanar - 7 yıl Önce

şirket sahibi müslümanlığı kimseye kaptırmayan eskiden beri çalışanına hakkını terini kurutmadan veren ve hayır dualarını alan bir kişiliğe sahip olduğu için yüce mevlam onun gönlüne göre verir.

özgür çelik
özgür çelik - 4 yıl Önce

meraba arkadaşlar ben bu gemide çalıştım 1 yıl bu geminin eski kaptanı tolga kaptan olsaydı bu gemi böyle olmazdı geminin sahibi olan armatör musatafa abide yabana atmayalım saglam adamdır kimsenin alacagı kalmamıştır allahın izniyle bu gemide ac kalmak yada maaş allamadım diyenlere inmayın sakın firma saglamdır .saygılarımla.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176