Gemisiyle Ülke Ülke Gezip Elektrik Satacak

Finans, enerji, lojistik, mücevherat ve eğitim alanlarında faaliyet gösteren Altınbaş Holding, gemiyle elektrik ihracatına hazırlanıyor..

Gemisiyle Ülke Ülke Gezip Elektrik Satacak

Gemisiyle ülke ülke gezip elektrik satacak

Altınbaş Holding’in Onursal Başkanı Ali Altınbaş, 2014 sonunda teslim alacakları enerji gemisiyle Irak, Sudan, Lübnan gibi ülkelere elektrik ihraç edeceklerini söyledi

 Finans, enerji, lojistik, mücevherat ve eğitim alanlarında faaliyet gösteren Altınbaş Holding, gemiyle elektrik ihracatına hazırlanıyor.. Bu kapsamda ‘enerji gemisi’ (powership) yaptırdıklarını söyleyen Altınbaş Holding’in Onursal Başkanı Ali Altınbaş, “Birer yüzer enerji üretim tesisi olan bu gemiler, enerji alım anlaşmaları doğrultusunda ülkelerin acil elektrik ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Biz de halihazırda tersanede yapımı süren gemimizi 2014 sonunda teslim alacağız. Bu gemiyle Irak, Sudan, Lübnan gibi ülkelere elektrik ihraç edeceğiz” dedi. Şu anda dünya çapında faal 75 adet enerji gemisi bulunduğunu kaydeden Altınbaş, “Enerji gemileri, geleneksel enerji santrallerinin gemi üzerine konmasıyla yapılıyor. Yüzer santral ya da santral gemi olarak da adlandırılıyorlar” diye konuştu. Altınbaş, üretim kapasitesi 102.78 MW gücünde olacak geminin, ihtiyacı olan ülkelerin sahillerine yanaşarak elektrik satacağını belirtti.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190