GEMİMO 3. Öğrenci Kurultayı Yapılıyor

Her yıl geleneksel olarak düzenlediği öğrenci kurultaylarından 3.sü bu yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin ev sahipliğinde yapılıyor

GEMİMO 3. Öğrenci Kurultayı Yapılıyor

TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası III. Öğrenci Kurultayı

TMMOB, Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası, her yıl geleneksel olarak düzenlediği öğrenci kurultaylarından üçüncüsünü bu yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin ev sahipliğinde 26-27 Nisan 2013 tarihleri arasında Tuzla Yerleşkesinde gerçekleştirecektir.

Türkiye’de Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği ve/veya Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği lisans eğitimi veren toplam 9 üniversite bulunmaktadır. Önümüzdeki on yıl içerisinde bu sayının 25’i bulması beklenmektedir. Tüm bu fakülte ve yüksekokullardan mezun olacak genç mühendislerin yegâne ve tek meslek odası olan GEMİMO, mesleki örgütlenmenin önemini anlatmaya, mesleki dayanışmayı oluşturmaya, farkındalık yaratmaya ve mesleki sorumluluk bilincini aşılamaya çalışmaktadır. Bu amaçla geleneksel olarak düzenlediği öğrenci kurultaylarından üçüncüsü, 9 üniversiteden 90’a yakın öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecektir. Kurultay süresince üç farklı oturumda 21 bildiri öğrenciler tarafından sunulacak, tartışılacak ve sorunlarla ilgili çözüm önerileri geliştirilecektir. Sunulacak bildirilerin ana temaları “staj sorunları”, “denizcilik eğitiminin değerlendirilmesi” ve “deniz emniyeti” konuları olarak belirlenmiştir.

TMMOB GEMİMO III. Öğrenci Kurultayı 26 Nisan 2013 saat 09 30 itibariyle İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayacak olup, açılış konuşmalarının ardından, oturumlarla devam edecek, 27 Nisan 2013 saat 15 00’da Kurultay Delegeleri Toplantısı tamamlanması ile sonlandırılacaktır. Kurultay programı boyunca günlük oturumların tamamlanmasının ardından, Tuzla Belediyesi ve İTÜ DEFAMED tarafından organize edilen Denizcilik Festivali etkinlikleri gerçekleştirilecektir.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190