Gemi Şeklinde Denizcilik Fakültesi

Hatay’ın İskenderun ilçesine gemi görünümünde denizcilik fakültesi inşa edilecek.

Gemi Şeklinde Denizcilik Fakültesi

Mustafa Kemal Üniversitesi’ne(MKÜ) bağlı kurulacak Denizcilik Fakültesi için İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda(İTSO) bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, İTSO Başkanvekili Bülent Seküçoğlu, İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Bülent Kavsak katıldı.

Rektör Güder, bir yıldan bu yana fakültenin kuruluş çalışmalarının sürdüğünü belirterek, bu konuda artık sona gelindiğini söyledi.

İskenderun’un potansiyeliyle bu fakülteyi hak ettiğini dile getiren Güder, "İskenderun’a 2. Organize sanayi bölgesinin kurulacak olması, limanın özelleşmesi ile denizcilik fakültesi ihtiyaç haline gelmiştir. Limandaki yatırımlar esnasında gerek lojistik üs, gerekse limana gelecek olan gemilerin bakım onarım çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla fakültemizin önemli hizmetler göreceğini umut ediyoruz. Fakültemizin kurulmasıyla ilçemiz denizcilik sektöründe çok önemli bir üs haline gelecek." dedi.

MKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Koç ise gemi şeklinde inşa edilecek fakülte projesi hakkında bilgi verdi. Antakya karayolu üzeri eski havaalanı içerisine yapılacak olan fakültenin inşaatına yakın zamanda başlanacağı bildirildi. 15 milyon liraya mal olacak fakültede 50 öğretim görevlisi, 250 öğrenciye eğitim verecek.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
beybaba
beybaba - 7 yıl Önce

Yatırımlar ve planlar uzun vade de yapılıyordur umarım yoksa uzun vade de denizcilik fak. mezunu arkadaşları çok sıkıntılı bir dönem bekliyor birkaç sene içinde mezun olacak arkadaşlar şu anda mezun olanların yaklaşık 8-9 katı sayıda olacak, eğer sadece Türk ticaret filosu için hazırlanırsa bu arkadaşlar emin olsunlar ki karada bulacakları bir işten daha fazla maaş alamayacaklar yani gemi şeklinde okul yapmaktansa iyi bir dil eğitimi ve uluslararası denizcilik okulları ile eşdeğer bir müfredat sağlarlarsa ancak kabul görürler yoksa bina öyleymiş böyleymiş kimsenin umurunda değil...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176