Gemi Mühendisliği Haftası Başlıyor

bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan Gemi Mühendisliği Haftasının açılışı haftaya Pazar günü yapılacak.

Gemi Mühendisliği Haftası Başlıyor

04 Aralık 2011 Pazar günü saat 10:00’da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı  Binali Yıldırım ve Denizcilik camiası Bürokratları ile Üniversitelerden Akademisyenlerin katılımıyla bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan Gemi Mühendisliği Haftasının açılışı yapılacak.

04-05 Aralık 2010 tarihlerinde düzenlenecek panellerde:

  • Gemi Sanayiinde Ekonomik Kriz ve Çıkış Önerileri,
  • Üyelerimizin Başarı Öyküleri,
  • Yeşil - Çevreci Teknolojiler,
  • Mega Yatların İnşaatı,
  • Savunma Gemilerinin Yapımında Tecrübeler ve Beklentiler,

konuları görüşülecektir.

Denizcilik Müsteşarlığı, Gemi İnşaatı Sanayicileri Birliği (GİSBİR), Gemi Yan Sanayicileri Derneği (GESAD), İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Üniversitelerimiz ve Türk Loydu’nun da yer alacağı etkinliklerde, sektörün hemen her kesiminden gelen katılımcılar Gemi İnşaa Sanayinin durumunu değerlendirecek sunumlar yapacaklar.

Yılın Başarılı GMO Üyelerine ve Yaşam Boyu Başarılı olan GMO üyelerine plaketleri verilecek.

Titanic Otel/Kartal'da gerçekleşecek olan etkinliklerin programı şöyle:

>

>

YORUM EKLE
YORUMLAR
İLTER GÖKCAN
İLTER GÖKCAN - 7 yıl Önce

Bu sektörün meslek isimlerine bir bakalım. Bazı üniversitelerde YÖK tarafından açılan bölümlerin ismi “Gemi inşa mühendisliği” diye açılmış bazılarında ise “Gemi inşaatı mühendisliği” inşa mı doğru inşaatı mı? Bilemiyorum ama vahim olanı YÖK ün bir bölüm açarken kelimelere bile dikkat edip araştırma gereği duymaması. O nedenle yorumum belki konuyla ilgili olmadı ama bu haberin okuyucularının gemi inşacılar veya inşaatçılar olacağını bildiğimden onları bu konuda uyarmak istedim. Bu bölümlerin öğrencileri lütfen bu tür konulara duyarlılık göstersinler isim karmaşası bazı yerlerde/işe girmelerde sorun oluyor. Umarım yeni açılacak Denizcilikle ilgili fakültelerde açılacak olan bölüm isimlerinde bundan sonra gereken hassasiyet gösterilir. YÖK e bu konuda yazı yamama ve bu farklılıkların nedenini sordum ama bir cevap alamadım. Umarım bundan sonra dikkat eder en azından bir bölüm ismi koyarken gerekli hassasiyeti gösterirler diyerek gemi mühendisleri haftasını kutlar ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederim. saygılarımla.

- 7 yıl Önce

Ne inşaa edebiliyoruz ne de inşaat yapabiliyoruz. İsmi değilde fonksiyonu önemli çalışanlarının ne kadarının işi olduğu ve hangi şartlar da çalıştıkları da önemli.Benzer işi yapan çok daha az sorumluluğun altına girip sadece fotoğraf çekip not raporlama yapan meslektaşlarının 10 katı çalışıp düşük ücretler yüksek çalışma saatleri altında ezilmek mi.

İsmi ne olursa olsun derhal toplanıp örgütlenmek gerekiyor.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176