Gemi Kaptanın Eroini Teslim Alma Anı

Hakkari Yüksekova'dan İstanbul'a getirilen ve gemiyle İtalya'ya gönderilmesi amaçlanan 11 kilo 225 gram eroin maddesi ele geçirildi

Gemi Kaptanın Eroini Teslim Alma Anı

Gemi kaptanın eroini teslim alma anı kamerada

Hakkari Yüksekova'dan İstanbul'a getirilen ve gemiyle İtalya'ya gönderilmesi amaçlanan 11 kilo 225 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Uyuşturucuyu İtalya'ya götüreceği iddiasıyla gözaltına alınan gemi kaptanı Dündar G.'nin de aralarında bulunduğu 4 kişi, çıkarıldıkları adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.Uyuşturucunun gemi kaptanı Dündar G.'ye teslim edilmesi, polis kamerası tarafından da kaydedildi.Hakkari Yüksekova'dan İtalya'ya uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı ihbarı üzerine İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde soruşturma başlatıldı.Yaklaşık 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından Yüksekova'dan İstanbul'a getirilecek uyuşturucu maddenin, gemi ile İtalya'ya götürüleceği tespit edildi.


Uyuşturucuyu geminin kaptanı Dündar G.'nin götüreceği ve İtalya Trieste'de Hollanda'dan gelen alıcı tarafından teslim alınan eroin maddesinin İsviçre üzerinden Hollanda'ya götürülüp piyasaya sürüleceği bilgisine ulaşıldı.Yapılan çalışmaların ardından bu uyuşturucu ticaretini Hasan A.'nın organize ettiği, Hakim O.'nun ise Yüksekova'dan aldığı uyuşturucuyu İstanbul'a getireceği belirlendi.

Teslimatın yapılacağı gün gerekli tedbirleri alan ve Hakim O.'yu da takibe alan ekipler, aynı zamanda operasyonu da başından sonuna kadar kamera ile kayda aldı.Uyuşturucunun gemi kaptanına kadar kontrollü şekilde ulaşması için sıkı bir takip başlatan ekipler, önce uyuşturucu maddenin Hakim O.tarafından Naim Ü.'ye teslim edilmesini kayda aldı.

Ardından da içinde uyuşturucu madde olan valizin Kocaeli Derince limanına kadar götürülmesi takip edildi. Limanda Naim Ü. tarafından çantanın gemi kaptanı Dündar G.'ye teslim edilmesi sırasında ekipler, operasyona başladı.

Ekipler, kaptan Dündar G. ile Naim Ü.'yü göz altına aldı. eş zamanlı operasyonda uyuşturucu yükyü çantayı Yüksekova'dan getirdiği iddia edilen H.O. İstanbul'da, sevkiyatı organize ettiği iddia edilen Hasan A. da Antalya'da gözaltına alındı. El konulan valizde yapılan aramalarda 22 paket halinde 11 kilo 225 gram eroin maddesi ele geçirildi. Gözaltına alınan kaptan Dündar G.'nin de aralarında bulunduğu 4 şüpheli de Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Emniyetteki sorgusu ve işlemleri tamamlanan 4 şüpheli, Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'da çıkarıldı. Önce soruşturmayı yürüten savcıya ifade veren şüpheliler, sevk edildikleri
mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haydar
Haydar - 5 yıl Önce

Görüntülerdeki liman kesinlikle Derince Limanı değil, arka plandaki rıhtım Derince'de yok; ayrıca İzmit körfezinde mavi geminin arkasından geçen arabalı vapurlardan çalışmaz.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190