Gemi Adamları İaşe Bedeli 20,50 TL

“Gemiadamları İaşe Bedeli Tespit Kurulu Kararı” 20.03.2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Gemi Adamları İaşe Bedeli 20,50 TL

Gemi Adamları İaşe Bedeli Tespit Kurulu 20 Şubat 2012 Pazartesi günü saat 14:00'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda toplandı. Halen uygulanmakta olan ve  iaşe servisi kurulmayan gemi adamlarına ödenecek 20.00 TL iaşe bedelinin günün şartlarına göre yetersiz kaldığı sebebiyle iaşe bedelinin yeniden tespiti zorunlu bulundu ve Gemi Adamları İaşe Bedeli Tespit Kurulu Kararı” 20.03.2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.  Gemiadamları İaşe Bedeli Tespit Kurulu’nun kararına göre gemi adamına günlük nakdi iaşe bedeli olarak net 20,50 TL verilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali can özbaş
ali can özbaş - 7 yıl Önce

iaşe bedelinin arttirilması kabotaj içi çalışan gemileri etkiler...

Kabotaj dışı çalışan gemilerde,özellikle koster filomuzda,gönderilen kumanya tutarının bayrak devleti normlarına göre gönderilmediği bilinmektedir.

Dürüst çalışmayı prensip haline getirmiş,köklü firmalarımızın gemilerinde her ihtiyacımızı karşılayabilecek standartlarda kumanya gönderilmesine rağmen, aşçılarımızın gerek yetersiz gerekse isteksizlikleri yüzünden ziyan olan kumanyaya acımaktayım.

Gemilerde ağız tadıyla akşam yemeğinin yenilmesi sosyalleşme olarak görülmesi sebebinden dolayı, aşçı denetim ve yeterliliklerinin ayrıca ve buyuk bir özenle denetlenmesi personelin psikolojisini olumlu yönde etkileyeceğinden verimlilik artacak,iş kazaları azalacaktır.(armatörlerimiz açısından maliyet düşecektir)

Sonuç olarak kumanya şuursuz bir şekilde kullanılırsa işveren ne yapsın...

- 7 yıl Önce

20 TL NİN YETRERSİZ BULUNUP 20,50 TL YAPILMASI İLGİNÇ DEĞİL Mİ ?

20,50 TL OLUNCA YETERLİ Mİ OLDU ? BOŞA ZAMAN AYIRMASALRDI O KADAR.

- 7 yıl Önce

20,50 tl adam başı çok yuksek bır rakkam. uluslararası usd 6,5

- 7 yıl Önce

zaman kaybetmişler.sadece bu kadar.

Barış Aycan
Barış Aycan - 7 yıl Önce

Uluslararası iaşe bedeli olarak 6,5 usd değerlendirmesini nasıl yaptınız anlamadım ama Malta bayraklı gemilerde gemiadamı için öngörülen yiyecek miktarlarının hesabını yaparsanız bu tutar yaklaşık min 12 usd civarında olmaktadır.Gerekli olan araştırmalar aşagıdaki adresden yapılabilir.

http://justiceservices.gov.mt/DownloadDocument.aspx?app=lom&itemid=9589&l=1

capi
capi - 7 yıl Önce

allah razı olsun çok büyüklük yapmışlar........

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176