Gemi Adamı Olabilmek İçin!

Çanakkale Liman Başkanlığı tarafından açılan tayfalık imtihanında 422 kişi ter döktü

Gemi Adamı Olabilmek İçin!

 

Çanakkale Liman Başkanlığı tarafından açılan tayfalık imtihanında 422 kişi gemi adamı olabilmek için ter döktü.

Türkiye'nin dört bir yanından gelen 422 kişinin katıldığı sınav, Çanakkale iskelesinde bulunan "Ezine" isimli feribotta yapıldı. Çanakkale dışından İzmir, İstanbul, Tekirdağ, Marmaris ve Bursa gibi Türkiye'nin dört bir yerinden gelen 422 kişi gemici olabilmek için yapılan sınavda ter döktü.

Sınav ile ilgili açıklamalarda bulunan yetkililer 422 kişinin 57'inin makine, geri kalan 365’inin de güverte konusunda sınava girdiklerini ve sınavda Gemi Adamları Sınav Merkezi’nden 1 kişinin gözlemci olarak katıldığını belirtti.

Yetkililerin aktardığına göre, sınav komisyonunda ise Liman Başkanlığı ve Gelibolu Armatör Yakup Aksoy Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi’nden toplam 6 kişi bulunuyor. 3 güverte, 3 de makine bölümünde toplam 6 kişinin komisyonda yer aldığı sınavda katılanlara uygulamalı olarak güvertede, makine dairesinde ve kaptan köşkünde tek tek sorular sorulup bu konularını bilip bilmedikleri kontrol ediliyor. Sınavda başarılı olanlar ise belge almaya hak kazanıyor.YORUM EKLE
YORUMLAR
- 7 yıl Önce

Rica etsem, merak edip de bir incelesenize, bu imtihanlarda kaç kişi kalmış kaç kişi geçmiş.burada da asıl amaç şu, avrupa birliği kandırmacılığından dolayı, ehliyetli adam (ehliyetli, diplomalı vatandaş nufusu artması için ) sayısı yuksek olması ıcın gelene gıdene dagıtıyorlar.

sonra bu adamlarda gemılere gelıyor, armatorun kaptanın veya dıger personelın başına bela oluyor

- 7 yıl Önce

mevcut personel ilanlarla iş arıyor.yenilerini hesapsızca ilave etmek neye yarayacak.birde mevcut çalışanlar ücretlerini alamıyor. burada bir yorumda okumuştum.kardeşim varda bizmi vermiyoruz demişti bir armatör olduğunu söyleyen kişi.yani gelen bedava çalışacak.çalışmadınmı sen işe yaramazsın.sakıncalısın.facebook da koster armatörleri diye bir grup var orada isimler yayınlanmaktadır.oysa bu yasal değildir. suçtur.durum bu mecraya getirilmiştir. herkesin bilgisine.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176