Geden Lines İki Siparişini İptal Etti

Çin’de kurulu Jiangsu Rongsheng tersanesinde dokuz suezmax tanker ve iki capesize dökmeci siparişi bulunan Geden Lines, 176.000 dwt’lik iki capesize siparişini iptal etti.

Geden Lines İki Siparişini İptal Etti

Geden Lines, bukez iptal etti

Uzakdoğu tersanelerinde 40’ın üzerinde yeni gemi siparişi bulunan Geden Lines, Çin’deki iki capesize siparişinden vazgeçti.


Çin’de kurulu Jiangsu Rongsheng tersanesinde dokuz suezmax tanker ve iki capesize dökmeci siparişi bulunan Geden Lines, 176.000 dwt’lik iki capesize siparişini iptal etti. Şirket, bu siparişleri web portalındaki yeni inşa listesinden de kaldırdı. Tradewinds’in yakın kaynaklara dayandırarak yaptığı haberde, Geden Lines’ın tersane ile olan iyi ilişkilerinden ve tersanenin Geden’in ilk tankerin teslimini geciktirdiği için aralarında anlaşmaya vardıklarını iddia etti.   Rongsheng tersanesinin yılın ilk yarısında Geden’in ilk tankerini teslim etmesi gerekiyordu. Gemilerin tesliminin beş ay gecikebileceği belirtiliyor.

Şirketin web sitesinde yayımladığı yeni inşa listesine göre Geden Lines, yaklaşık 40 siparişinin 14 tanesini bu yıl teslim alacak.

Türk armatörlerinin yurtdışındaki tersanelerde finansal değeri 10 milyar dolar olan 150 civarında gemi siparişi bulunuyor.

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176