Gazipaşa İşletme Sözleşmesi İmzalandı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) ile TAV arasında Gazipaşa Havalimanı'nın işletme sözleşmesini imzalandı

Gazipaşa İşletme Sözleşmesi İmzalandı

Gazipaşa Havalimanının İşletim Sözleşmesi İmzalandı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) ile TAV arasında Gazipaşa Havalimanı'nın işletme sözleşmesini imzalandı. Ulaştırma Bakanlığından alınacak işletme ruhsatının ardından havalimanı işletime açılacak. TAV, sözleşme uyarınca hava limanını 25 yıl süreyle işletecek.

DHMİ tarafından yapılan açıklamaya göre, DHMİ ile havaalanı işletim amacıyla kurulan TAV Gazipaşa Yatırım, Yapım ve İşletme A.Ş. arasında bugün sözleşme bugün imzalandı. Devir teslim işlemlerinden sonra TAV tarafından eksikliklerin giderilmesinin ve Ulaştırma Bakanlığı'ndan alınacak olan işletme ruhsatının ardından Gazipaşa Havaalanı işletime açılacak.

Açıklamada, Antalya Gazipaşa'da atıl bulunan hava limanının, DHMİ tarafından 25 yıl süre ile özel sektöre kiralanması ihalesinin 31 Ağustos'ta gerçekleştirildiği anımsatılarak, ihaleyi her yıl işletme karının yüzde 65'ini vermeyi nihai teklif olarak taahhüt eden TAV Havalimanları Holding A.Ş'nin kazandığı belirtildi. (ANKA)

haberler.com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176