Freedom of the Seas sefere başladı

Aker Yards'ın tersanelerinde üretilen dünyanın en büyük yolcu gemisi "Freedom of the Seas" açılış seferini tamamlayarak bugün Norveç'in başkenti Oslo'ya ulaştı.

Freedom of the Seas sefere başladı

Dünyanın en büyük yolcu gemisi 'Freedom of the Seas' açılış seferini tamamlayarak bugün Norveç'in başkenti Oslo'ya ulaştı.

Almanya'nın Hamburg kentinden yola çıkan dev gemi, sahibi olan ABD-Norveç ortak şirketi Royal Caribbean International'ın renkleriyle ilk seferini yaptı.
 
870 milyon dolara mal olan 4 bin 375 yolcu kapasiteli ve 158 bin gros ton ağırlığındaki 'Freedom of the Seas', dünyanın en büyük yolcu gemisi unvanını 'Queen Mary 2'nin elinden aldı.
 
Kısa ama geniş

 
339 metrelik uzunluğuyla 'Queen Mary'den altı metre kısa olmasına karşın, 'Freedom of the Seas', 56 metrelik genişliği ve 72 metrelik yüksekliğiyle dünyanın en büyük yolcu gemisi özelliğini taşıyor.
 
Gemide, üzerinde sörf yapmak için suni dalgalar üretebilen bir havuz, 135 metre uzunluğunda bir alışveriş merkezi, olimpik kaya tırmanışı yapılabilecek bir duvar ve buz pateni pisti de bulunuyor.
 
Yola çıkıyor
 
Norveç grubu Aker Yards'ın Finlandiya'daki tersanelerinde üretilen gemi, ilk ticari seferine 4 haziranda Oslo'dan başlayacak ve Karayipler'e doğru yol alacak.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
grandkaptan
grandkaptan - 11 yıl Önce

dünyanın en büyük gemisi freedom of the seas 4750 yolcu alıyor 1365 mürettebat alıyorama uzunluk ta ve yükseklikte de quuen mary 2 daha büyük bunu da not edin

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190