Fırtına, 6 Gemiyi Karaya Vurdu

Panama'yı etkisi altına alan kuvvetli rüzgar nedeniyle en az 6 gemi, ülkenin Karayip sahilinde karaya oturdu.

Fırtına, 6 Gemiyi Karaya Vurdu

Panama'yı etkisi altına alan kuvvetli rüzgar nedeniyle en az 6 gemi, ülkenin Karayip sahilinde karaya oturdu.

Kuzey Amerika'dan gelen soğuk hava kitlesinin neden olduğu kuvvetli rüzgarın, aralarında büyük yük gemilerinin de bulunduğu teknelerin, Panama Kanalı'nın kuzey ucundaki Colon kenti açıklarında karaya oturmasına yol açtığı bildirildi.


Can kaybı veya yaralananın olmadığı olayla ilgili bölge sakinleri, gövdesinde çatlaklar oluşan bir geminin yakınından petrol kokusu aldıklarını belirtti.

Yetkililer rüzgarın oluşturduğu dalgalar nedeniyle ayrıca 10 evin sular altında kaldığını ve bir kişinin kaybolduğunu duyurdu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müh.Kaptan Refik Akdoğan
Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 6 yıl Önce

Fırtınalar her zaman demirde yatan gemileri, eğer gerekli önlemler salınmazsa karaya sürükler. Bu durum zaman zaman İstanbul limanının önemli bir demir yeri olan Kumkapı-Yenikapı-Sam atya demir yerinde görülmüştür. On bin dwt'luk S/S Demirel şilebini lodos fırtınası bu demir yerinde sahile çıkarmış diğer gemiler birbirine girmişti. Gene
Karadeniz Ereğli limanında çıkan bir karayel fırtınası on kadar gemiyi sahile atmıştı. Üsküdar gemisi faciası böyle bir fırtına sonucu olmuştu. Şimdi bizim İstanbul' da dolaşan yolcu motorlarına sık sık hava raporlarını iyi takip etmelerini anımsatıyorum. Çünkü bu motorlar kolay yolcu alıp vermeleri için baş parampet saçının kaldırmışlardır. Bence bu saç yerine konulmalı gene yolcuların baştan alınıp verilmesi için ahşap ızgara konulmalı ya da sürme iskele verilmelidir. Deniz bu hiç belli olmöuyor ne yapacağı, Allah selamet versin. www.refikakdogan.com

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190