Fethiye İskelesinde Tekne Battı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde aşırı yükleme yapılan ve büyük bölümü sular altında kalan tekne, halatlar yardımı ile tamamen batmadan kurtarılırken, geminin yakıtı denize boşaldı.

Fethiye İskelesinde Tekne Battı

Fethiye İskelesinde Tekne Battı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde aşırı yükleme yapılan bir yük teknesi battı. Büyük bölümü sular altında kalan tekne, halatlar yardımı ile tamamen batmadan kurtarılırken, geminin yakıtı denize boşaldı. Çevreye yayılan yakıtın, özel halatlar yardımıyla geniş alana yayılması engellenirken, bazı vatandaşların denize bulaşık deterjanı dökmesi dikkat çekti.

Edinilen bilgiye göre, Şaban Pehlivan'a ait yük teknesi, öğle saatlerinde aşırı yükleme nedeniyle bir anda su aldı. Oluşan çatlaklarla beraber içi suyla dolan tekne batmaya başladı. Çevredekilerin ve teknede çalışan işçilerin yardımı ile tekne halatlar yardımıyla iskeleye bağlanarak tamamen batmaktan kurtarıldı. 18 metre uzunluğundaki teknenin kıç tarafı tamamen denizin dibine battı. Uzun süre bu şekilde bekleyen tekneden çevreye yakıt atıkları boşaldı. Atıkların geniş alana yayılmaması için önleyici tedbirler alındı. İskelede bulunan bazı kişiler ise, bulaşık deterjanı dökerek yakıt atıklarının çevreye yayılmasını engellemeye çalıştı. Geminin kurtarılması yaklaşık 5 saat sürdü. Tekne sahibi Şaban Pehlivan, tekneyi kurtarabilmek için uzun süre dalgıç aradı. Yaklaşık 1 saat sonra bulunan dalgıçla beraber geminin kurtarılması çalışmalara başlanabildi. Yük teknesine aşırı miktarda çimento, kum ve içme suyu yüklendiği, Pehlivan'ın bu malzemeleri Kızılada'daki inşaata götüreceği öğrenildi. Kurtarılan teknenin sahibi Pehlivan, olayla ilgili açıklama yapmadı.

Alıntı: Haberler.com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176