Feribotta Lodos Arbedesi...

BURSA Güzelyalı İskelesinden saat 17.30'da 200 otomobil ve 300 yolcu ile hareket eden İDO'ya ait Osmangazi Hızlı Feribotu, lodos nedeniyle Yenikapı'ya yanaşamayınca...

Feribotta Lodos Arbedesi...

Lodos nedeniyle yanaşamayan gemide yolcularla arbede

BURSA Güzelyalı İskelesinden saat 17.30'da 200 otomobil ve 300 yolcu ile hareket eden İDO'ya ait Osmangazi Hızlı Feribotu, lodos nedeniyle Yenikapı'ya yanaşamayınca, tekrar geri dönmek zorunda kaldı. Yolcular ve gemi personeli arasında arbede yaşandığı ve gemi içerisinde uyarıcı hiçbir anons yapılmadığı öne sürüldü.

Güzelyalı İskelesi'nden hareket eden Osmangazi Hızlı Feribotu, aşırı rüzgar ve dalgaların etkisiyle Yenikapı Feribot İskelesi'ne yanaşamadı. Yalova'ya gitmek için yön değiştiren gemi dalgaların şiddeti nedeniyle bu yönde de ilerlemeyince, tekrar Güzelyalı'ya döndü.

Saat 20.43'te Güzelyalı İskelesi'ne yanaşan Osmangazi Feribotu'ndan inen vatandaşlar, yolcular ve personel arasında arbede yaşandığını belirttiler. Yolcular feribotun Yenikapı'da iskeleye yanaşması için 30 dakika uğraşıldığını ancak bu konuda başarılı olunamayınca geri dönüldüğünü söylediler.

Görevlilerin vatandaşları bilgilendirici anons yapmadığını belirten yolcular, seyahat esnasında ciddi tartışma ve kavgaların yaşandığını özelikle yurt dışına çıkacak olan kişilerin uçaklarını kaçırıp ciddi sorun yaşadıklarını dile getirdiler.

Milliyet

YORUM EKLE
YORUMLAR
ASIM  SULU
ASIM SULU - 11 yıl Önce

ÖNCELİKLE HERHANGİ BİR CAN VE MAL KAYBI OLMAKSIZIN SEFERİN NETİCELENMİŞ OLMASINA SEVİNMEK GEREKİR. BÖYLE DURUMLARDA BOĞAZ İÇİNİN DE KULLANILMASI DÜŞÜNÜLMELİDİR. HAYDARPAŞA LİMANI, KABATAŞ VE HATTA BÜYÜKDERE BU TÜR EMERCENSİ DURUMLAR İÇİN KULLANILABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

sibel özer
sibel özer - 11 yıl Önce

ilk röportajı weren arkadaşın cep telefonu msni filan neyim bişeyi warsa

iletmek mümkün müdür?:}

MEHMET  YÜCEL
MEHMET YÜCEL - 11 yıl Önce

cok degerli beyefendi asım SULU nun yorumuna ictenlikle katılıyorum. böyle sıkıntılı bir havada yeni kapı iskelsine uzun süre yanaşmaya gayret etmek, sonrada kalkıp yalovaya dönmeye calışmak, daha sonra güzel yalıya yanaşabilmek bence anlaşılır gibi degil. bu tür cok özel bir havada aklın yolu bogazicinde ki korunaksız yeni kapı yerine; haydar paşa, kabataş, bilhassa büyükdere acil olarak kullanılmalıdır allah korumuş gecmiş olsun

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176