Felix kasırgası 21 can aldı

Yerel televizyona açıklama yapan Kuzey Atlantik Özerk Bölgesi'nin valisi Renynaldo Francis, hava ve denizden de yardım yapılması çağrısında bulundu.

Felix kasırgası  21 can aldı

Felix kasırgası Nikaragua'da 21 can aldı
 
Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor...

Yerel televizyona açıklama yapan Kuzey Atlantik Özerk Bölgesi `nin valisi Renynaldo Francis , hava ve denizden de yardım yapılması çağrısında bulundu.

Sivil Savunma Teşkilatı da, Miskitos yerlilerinin yaşadığı kıyıbölgesini dün vuran kasırganın yaklaşık 5 bin evin yıkılmasına, 38 binden fazla kişinin felaketzede durumuna düşmesine yol açtığını ve 96 kişinin kayıp olduğunu açıkladı.

Toprak kayması uyarısı

Kasırganın ardından Honduras ve Guetemala`da toprak kayması uyarısı yapıldı. Honduras `ta çoğunluğu Bahia Adaları ve Nikaragua sınırındaki Graciasa Dios bölgesinde yaşayanlar olmak üzere 18 bin kişi ile Roatan, Utilave Guanaja adalarındaki turistler tahliye edildi, başkent dahil birçok bölgede alarm durumuna geçildi.


Saatte hızı 270 kilometreye kadar çıkan Felix kasırgasının Honduras , Jamaika ve Belize `yi de vurması bekleniyor. Güney Amerika `yı en yüksek seviye olan beşinci kategoride vuran kasırga şiddetini azaltarak birinci kategoriye geriledi.

Haber7

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176